نشست هم اندیشی جهت ساخت و تأمین واحد مسکونی نیروهای مسلح در طرح اقدام ملی در شهر جدید عالیشهر با حضور مدیرعامل، هیات مدیره و معاونین شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و نمایندگان منطقه دوم دریایی سپاه استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، معاون عمرانی استاندار بوشهر روز پنج‎شنبه در آیین یاد شده گفت: ۶۲۶ واحد مسکن مهر استان بوشهر به بهره‎برداری رسیدند.

مهرداد ستوده اظهار داشت: همزمان با افتتاح ۶۲۶ واحد مسکن مهر عملیات اجرایی و احداث ۷۹۸ واحد مسکونی اقدام ملی مسکن نیز در استان بوشهر آغاز شد که از این تعداد ۳۹۴ واحد مربوط به شهر جدید عالیشهر می باشد.

وی گفت: اجرا این طرح شروعی بر نهضت احداث مسکن با قیمت مناسب برای اقشار مختلف جامعه است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید عالیهشر نیز گفت: از مجموعه سهمیه استان در طرح ملی اقدام مسکن عملیات اجرایی ۳۹۴ واحد آن در عالیشهر آغاز شد.

سهم عالیشهر از طرح اقدام ملی مسکن ۲هزار و ۲۵۰ واحد است

علی مقاتلی افزود: از مجموع ۲۰۰ هزار سهمیه شهرهای جدید در طرح ملی اقدام مسکن سهم عالیشهر در مرحله نخست ۲ هزار و ۲۵۰ واحد است.

وی اظهار کرد: برنامه اجرا یکهزار و ۵۰۰ واحد این طرح در سال ۹۹ عملیاتی می‎‌شود.

مقاتلی افزود: کل متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان بوشهر برای شهر جدید عالیشهر ۳ هزارو ۳۸۳ نفر بود که با پایش صورت گرفته تاکنون ۲۸۹ نفر واجد شرایط شناسایی شدند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اظهار داشت: در این زمینه اکنون عملیات اجرایی ۱۸۰ واحد مسکونی در قالب هفت پروژه آغاز شده و اجرا عملیات ۲۱۴ واحد نیز در قالب واگذاری زمین با تعهد ساخت به سرمایه‏ گذار واگذر شده است.

وی بیان کرد: از این شمار افراد واجد شرایط تاکنون ۸۶ نفر با ارائه مدارک مورد نیاز، آورده اولیه خود نیز پرداخت کردند.

مقاتلی ادامه داد: انتظار است سایر متقاضیان نیز با تحویل مدارک موردنیاز و آورده اولیه در موعد مقرر به روند اجرا پروژها کمک کنند.

سهم ۱۷۱۰ واحدی نیروهای مسلح، کارکنان آموزش و پرورش و کارگران از طرح اقدام ملی مسکن عالیشهر

وی گفت: در شهرجدید عالیشهر براساس تفاهم نامه‏‌های صورت گرفته در سطح ملی سهم هر کدام از مجموعه‎های نیروهای مسلح، آموزش و پرورش و تعاونی‎های کارگری زیرمجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ترتیب ۶۰۰، ۶۱۰ و ۵۰۰ واحد مسکونی از طرح ملی اقدام مسکن در عالیشهر است.

مقاتلی اظهار داشت: از محل نام نویسی شهروندان در سامانه طرح اقدام ملی نیز یکهزار و ۵۰۰ واحد احداث می ‏شود که مجموع آن طی امسال و سال آینده عملیاتی می‌شوند.

وی یادآور شد: شهردار عالیشهر در صدور پروانه‌های ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن بیشترین همکاری ممکن را داشته و در این عرصه در سریع‌تربن فرصت ممکن پروانه‌ها را صادر کرده است.

در ادامه معاون عمرانی استاندار به همراه مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید عالیشهر، مدیرکل اداره راه  شهرسازی و شهردار عالیشهر از روند اجرا پروژه مرکز خدمات جامع سلامت شهر جدید عالیشهر بازدید کردند.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21021
کد خبر
21021