روز سه‌شنبه همزمان با آغاز دهه مبارک فجر در آیینی با حضور استاندار بوشهر افتتاح سه پروژه عمرانی و عملیات اجرایی یک طرح در مجموع با ۲۱۲ میلیارد ریال اعتبار در شهر جدید عالیشهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر  در این آیین گفت: دبستان ۱۲ کلاسه دخترانه ایثار در فاز ۴ عالیشهر به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ متر و زیربنای ۲۰ هزار و ۶۷ متر مربع با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید

علی مقاتلی افزود: این مدرسه در سه طبقه و ویژه مقطع ابتدایی است که مساحت محوطه آن نیز یکهزار و ۴۳۶ متر مربع است.

وی ادامه داد: این مدرسه پنجمین مدرسه است که ظرف پنج سال اخیر در عالیشهر به بهره‌برداری رسیده است.

مقاتلی گفت: همچنین امروز با افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه دخترانه ایثار و آینده نزدیک افتتاح مدرسه در دست احداثی که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارد سرانه فضای آموزشی عالیشهر از ۲.۵ مترمربع سال ۹۵ به ۵.۳ مترمربع افزایش می‌یابد.

وی افزود: همچنین پارک تابان نیز به مساحت چهار۴هزار و ۳۱۰ متر مربع و یکهزار و ۷۲۳ مترمربع فضای سبز، ۲ هزار و ۵۸۷ مترمربع سنگفرش با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال افتتاح شد.

مقاتلی یادآور شد: دیگر پروژه های افتتاحی دهه فجر در عالیشهر نیز شامل پارک بهاران است که در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۹۱ مترمربع و با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

وی عنوان کرد: در احداث این پروژه یکهزار و ۷۶۵ متر مربع فضای سبز و یکهزار و  ۸۲۶ مترمربع سنگفرش اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر گفت:  عملیات اجرایی فاز نخست آرامستان شهر جدید عالیشهر نیز به مساحت ۵.۳ هکتار و با اعتبار ۷۲ میلیارد ریال آغاز شد که مدت زمان اجرای این پروژه ۱۲ ماه تعیین شده است.

مقاتلی افزود: فاز نخست این پروژه شامل ساختمان غسالخانه به مساحت ۲۸۶ مترمربع، سرویس بهداشتی به مساحت ۶۶ مترمربع، ۵۰۰ متر دیوار آجری و فنس‌کشی با طول ۷۸۲ متر است.

وی ادامه داد:  بیمارستان محلی سردار شهید سلیمانی شاخص‌ترین پروژه شهر جدید عالیشهر است که پس از تجهیز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مقاتلی تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص کرونایی انتظار می‌رود شرایطی فراهم شود تا این بیمارستان محلی تا پیش از سال و همزمان با پیک ششم کرونا در راستای خدمت به شهروندان عالیشهری شهری و مناطق حومه تجهیز و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی در ارتباط با پروژه فاضلاب عالیشهر نیز عنوان کرد: این پروژه اکنون در فاز مطالعات است که انتظار می‌رود با اتمام مطالعات عملیات اجرایی آن هر چه سریع‌تر آغاز شود.

مقاتلی یادآور شد: در ارتباط با پروژه‌های احداثی در عالیشهر از مسئولان استان و شهرستان بوشهر، شهروندان عالیشهر و پیمانکارانی که با وحود ۴۰۰ میلیارد ریال مطالبه از شرکت عمران عالیشهر با صبر و حوصله پروژه‌ها را پیش می‌برند قدردانی می‌شود.

امام جمعه عالیشهر نیز گفت: شاید عده‌ای منتقد قرار دادن پروژه آغاز عملیات اجرایی آرامستان در بین پروژه‌های دهه فجر باشند اما باید بدانند این آرامستان از مطالبه‌های جدی شهروندان عالیشهر است.

حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی افزود: انتظار است پروژه فاضلاب عالیشهر نیز هر چه سریع‌تر مطالعات آن اتمام برسد و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی ادامه داد: عالیشهر در برخی از حوزه‌ها کمبودهایی دارد که با این شرایط باید به این شهر توجه ویژه شود.

هاشمی افزود: همچنین این شهر جدید از برخی از آسیب‌های اجتماعی نیز رنج می‌برد که انتظار داریم دستگاه‌های زیربط توجه ویژه به این مسائل داشته باشند.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=22591
کد خبر
22591