مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهر جدید من با حضور جمعی از مسئولین،هنرمندان و شهروندان شهر جدید عالیشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهر جدید من شب گذشته با حضور جمعی از شهروندان، هنرمندان و مدیران فرهنگی و هنری استان و شهر جدید عالیشهر در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی عالیشهر برگزار شد.
ابتدای مراسم مقاتلی دبیر جشنواره با حضور در جایگاه بیان کرد: تیرماه امسال جشنواره فیلم کوتاه و عکس از سوی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به صورت کشوری ابلاغ شد و فراخوان این جشنواره برای عموم شهروندان و هنرمندان ارسال و با پایان یافتن زمان ارسال، آثار در دبیرخانه جشنواره بررسی و طی برگزاری نمایشگاه عکس و اکران فیلم های جشنواره از تاریخ 21 الی 26 مهرماه در حسینیه شهدای گمنام برگزار شد و امشب شاهد اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره خواهیم بود.
وی در ادامه تصریح کرد: با اعلام فراخوان در بخش عکس 200 اثر به دبیرخانه ارسال شد که 24 عکس برگزیده دبیرخانه مرکزی قرار گرفت که 6 نفر از شرکت کنندگان حائز رتبه شدند و در بخش فیلم نیز 17 اثر ارسال و به 6 نفر از برگزیدگان در این بخش جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.
وی گفت : در مدت دو سال که اقدامات فرهنگی و اجتماعی به تدبیر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و به تبع آن شرکت عمران شهرهای جدید کشور در شهر جدید عالیشهر شروع و هدف از اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی ارتقا شاخص های فرهنگی و اجتماعی ، مشارکت، تعامل و همبستگی و از همه مهم تر امید به زندگی برای ساکنین شهر جدید بوده است.
مدیرعامل شرکت عمران ادامه داد: حدود یکصد برنامه فرهنگی و اجتماعی اجراشده است که از جمله می توان به تئاتر بچه های مسجد، راه اندازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و برگزاری کارگاه های موسیقی، عکس،تئاتر و هنری اشاره کرد.
مقاتلی از شروع عملیات اجرایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پارک ویژه بانوان خبر داد و افزود: سعی برآن داریم طی سال جاری عملیات اجرایی این کانون و پارک بانوان را آغاز و در یک زمان منطقی به بهربرداری برسانیم که از جمله نیازهای ضروری این شهر جدید می باشد.
وی اضافه کرد: بالغ بر 20 پروژه زیربنایی و روبنایی شروع شده است و قصد ما توسعه متوازن شهر جدید عالیشهر می باشد و در تلاش هستیم پروژه تاثیر گزار مجتمع فرهنگی و هنری را در دهه فجر امسال به بهربرداری برسانیم تا هنرمندان و شهروندان عالیشهر حداکثر بهره را از آن خواهند داشت.
ماحوزی در ادامه این اختتامیه گفت: فرهنگ عصاره ای از زندگی، آداب، رسوم و ارزش هاست که در طول دوران زندگی بشر وجود داشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از زمان شروع به کار شرکت عمران در شهر جدید عالیشهر و حرکت رو به جلوی این شرکت ، زمینه های فرهنگی و هنری در برنامه های این شرکت تدارک دیده شده است و برگزاری این جشنواره از آن جمله می باشد که تا سال ها می تواند ذهن شهروندان و هنرمندان این شهر باقی بماند.
وی ضمن تشکر از احداث مجتمع فرهنگی و هنری فاخر در حال ساخت توسط شرکت عمران افزود: با اتمام این مجتمع فرهنگی و هنری خانه فرهنگ در این مکان راه اندازی و اسقرار پیدا خواهد کرد و زمینه های فرهنگی و هنری به صورت تخصصی در شهر جدید عالیشهر ادامه خواهد داشت.
در پایان این مراسم جوایز بخش فیلم کوتاه و عکس توسط مسئولین، پیشکسوتان عرصه هنر به برگزیدگان این جشنواره اهدا شد.
جوایز بخش عکس:
جایزه بهترین عکس جشنواره شهر جدید به همراه دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به سمانه ناصری اهدا شد.
جوایز دوم و سوم این بخش به ترتیب به مائده ملاح زاده و مریم نجاتی بوشهری تعلق گرفت.
دیگر جوایز این بخش به تریب به مژگان اسدی، مهدی شریفیان فرد و اسماء گرگین اهدا شد.

جوایز بخش فیلم کوتاه :
جایزه ویژه فیلم کوتاه جشنواره شهر جدید من به همراه دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به مسلم عادلپور با فیلم “تقلا ” اهدا شد.
جایزه پنجم و ششم در به ترتیب به فیلم های « دفتر نقاشی من» اثر محمدرضا عبدالشاهی و « نوحه پامنبری» اثر عباس جمالی تعلق گرفت.
دیگر جوایز این بخش به تریب به میعاد مهندسی « شهر جدید من عالیشهر» ، محمد رحمانی « تعزیه در عالیشهر» و محمد جواد دهقان با فیلم « کانون پرورش فکری » اهدا شد.
.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=19760
کد خبر
19760