استاندار بوشهر گفت: حل مشکل مسکن محرومان و افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی از اولویت‌های مدیریت ارشد این استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر به نقل از ایرنا – بوشهر، احمد محمدی زاده روز شنبه درآیین آغاز عملیات اجرایی ۲هزار و ۵۸۹ واحد مسکونی نهضت ملی جهش تولید مسکن افزود: انقلاب اسلامی متکی بر قشر مستضعف جامعه است و محرومان ولی نعمت مسئولان کشور به شمار می روند زیرا آنها شهید دادند، مقاومت و ایستادگی کردند و در حوادث سخت پای این نظام ایستادند.

وی تاکید کرد: امروز همه دولتمردان وظیفه دارند مشکل مسکن قشر محروم جامعه را به عنوان یک اولویت دنبال و برطرف کنند.

محمدی زاده اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی مسئول با برنامه‌ریزی و تلاش امسال و سال آینده عملیات اجرایی واحدهای مسکونی جامعه هدف زیر پوشش دستگاه‌های حمایتی را برطرف کنند.

وی اضافه کرد: تلاش می‌شود مشکل زمین واحدهای مسکونی محرومان حل شود.

محمدی زاده با بیان اینکه ساخت مسکن از اولویت‌های کاری رئیس جمهور است گفت: نهضت ملی جهش تولید مسکن به عنوان یک اقدام ملی در کشور برای آن تصمیم گیری شده و قویه قضائیه و مجریه از آن حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: اگر موضوع مسکن حل شود بیش از ۶۰ درصد هزینه‌های زندگی افراد جامعه کاهش می‌یابد و شخص می تواند با مابقی درآمد خود گذران زندگی کند برهمین اساس برابر قانون اساسی مشکل مسکن مردم باید حل شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: مسکن موتور محرک اقتصاد در جامعه است و اگر فقط این حوزه در استان بوشهر فعال شود به دنبال آن چرخه تولید، فعالیت، کار و تجارت نیز رونق می‌گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن سالانه ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی برای سایر قشرها تعریف شده است که با توجه به ضرورت و عقب ماندگی‌های موجود در این بخش در گام اول باید برنامه ۲ ساله احداث مسکن در این استان آغاز شود.

محمدی زاده ادامه داد: از این به بعد یکی از محورهای کار مدیریت ارشد استان بوشهر و همه فرمانداران و شهرداران باید تامین مسکن مناسب برای مردم باشد.

استاندار بوشهر درباره شهر جدید عالیشهر گفت: این شهر اکنون با گذشت ۲۵ سال گذشته از تاسیس آن ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و براساس برنامه ریزی و با توجه به اجرای طرح‌های مختلف مسکن در آن پیش بینی می‌شود در پنج سال آینده این جمعیت به ۶۰ هزار نفر افزایش یابد.

وی تاکید کرد: با هماهنگی انجام شده با سایر دستگاه‌ها در تهران تلاش می‌شود شهر جدید عالیشهر به یک شهر بزرگ تبدیل شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر ضرورت ایجاد کارگروهی در نقشه جامع عالیشهر گفت: همه روستاهای پیرامونی این شهر جدید باید در طرح جامع دیده شود و این طور نباشد که آنها بدون نگاه به آینده شهر و اینکه همه اینها به شهر محلق خواهد شد در قالب مسکن روستایی اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۲هزار و ۱۸۰ نفر از جامعه هدف این نهاد حمایتی از داشتن مسکن مناسب محروم هستند که تلاش می شود مشکل آنان برطرف شود.

محمد رضا میری افزود: برای حل مشکل این تعداد خانوار قرار شده ۶۴۰ واحد با همکاری بنیاد مستضعفان، ۲۲۰ واحد در قالب توافق نامه با شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصاادی انرژی پارس و ۳۰ واحد نیز با همکاری شرکت گلرنگ اجرا شود.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر نیز گفت: در زمان حاضر ۲هزا رو ۶۰۰  مددجوی زیر پوشش این نهاد حمایتی از داشتن مسکن محروم هستند که از این تعداد ۲هزار و ۳۰۰نفر فاقد زمین هستند.

علیرضا حاجیانی افزود: تاامروز ۵۰ درصد واجدان شرایط مسکن ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: ۱۴۰ میلیون تومان برای خانواده های ۲ معلول شهری، ۸۵ میلیون تومان برای خانواده های روستایی ، ۱۰۰ میلیون تومان برای ایتام و ۵۰ میلیون تومان برای زنان سرپرست خانوار تسهیلات مسکن پرداخت می‌شود

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=22360
کد خبر
22360