عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور و هیات همراه از شهر جدید سیراف در شهرستان عسلویه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر صبح روز دوشنبه مورخ 97/05/29 زهره داودپور عضو هیات مدیره شهرهای جدید و هیات همراه از موقعیت مکان یابی و قرار گیری شهر جدید سیراف با همراهی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت عمران عالیشهر بازدید کردند و ضمن بازدید از منطقه طی جلسه ای در فرمانداری عسلویه و با حضور فرماندار در جمع مسئولین و معتمدین محلی روستاها واقع در حریم این شهر جدید حضور پیدا کردند.
مقاتلی ضمن اعلام این موضوع که در هیچ یک از شهرهای جدید کشور مطالعات اجتماعی و شهرسازی با این حجم و دقت صورت نگرفته است گفت: مطالعات اجتماعی و فرهنگی و همچنین طراحی شهری به صورت پایلوت در شهر جدید سیراف در حال اجرا می باشد.
مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری جلسه بررسی و تشریح طرح و همچنین قابلیت های ویژه آن و منافعی است که حضور شرکت عمران شهرهای جدید می تواند برای منطقه در بر داشته باشد.
وی اذعان داشت: هدف اصلی شرکت عمران شهرهای جدید به دور از منافع، توسعه و ایجاد بستر و شرایط مناسب و مطلوب زندگی برای مردم می باشد.
داودپور در این نشست گفت: از آنجایی که در دهه های گذشته مکان یابی شهرهای جدید به گونه ای رقم می خورد که هیچگونه جمعیت در آن مکان ساکن نبوده است ولی با تغییر سیاست ها موجد امروز به شکل دیگری این مکان یابی صورت گرفته که در کنار جمعیت ساکن شهرهای جدید شکل بگیرند و این از ویژگی های شهرهای جدید چون سیراف است.
عضو هیات مدیره شهرهای جدید ادامه داد: احداث شهر جدید سیراف یک فرصت برای روستاها و شهرهای اطراف است که بتوانند از مزایای این طرح که در قالب یک طرح ملی مورد توجه قرار گرفته است استفاده نمایند.
وی اذعان داشت : از اهداف برگزاری اینگونه نشست ها شفاف سازی ، اطلاع رسانی و جلب اعتماد مسئولین و معتمدین و در نهایت مردم محلی برای اطلاع از چشم انداز های آینده شهر جدید و رفع ابهامات موجود می باشد.
یوسفی فرماندار عسلویه در این نشست گفت: اگر بنابراین باشد که اقدامی در این منطقه صورت پذیرد باید رفاه مردم محلی در اولویت باشد.
وی اضافه کرد: اعلام مخالفت بدون تجزیه و تحلیل منطقی و مناسب منجر به سوزاندن فرصت ها خواهد شد و مشکلات مردم باقی خواهد ماند.
فرماندار عسلویه اضافه کرد: تشکیل کارگروه های متعدد در ارائه راه حل های مناسب برای اجرای این طرح و احداث شهر جدید بسیار موثر خواهد بود و طی جلسات اولیه که با حضور مسئولین و معتمدین منطقه صورت گرفت تمامی افراد مایل به اجرای این طرح می باشند مشروط بر اینکه خواسته های جامعه محلی در آن دیده شود .
وی یادآور شد: طبق مصوبه جلسه گذشته جهت اعتمادسازی مردم منطقه قبل از شروع عملیات اجرایی شهر جدید اولین پروژه تحت عنوان احداث زمین ورزشی با مشارکت شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و اداره کل ورزش و جوانان استان ساخته خواهد شد..

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=19816
کد خبر
19816