مسئولان استان بوشهر از جمله استاندار ، فرماندار، امام جمعه عالیشهر، مدیرعامل شرکت عمران و شورای این شهر از پروژههای عمرانی شهر جدید عالیهشر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، استاندار بوشهر روز پنجشنبه در بازدید از پروژههای عمرانی شهر جدید عالیشهر گفت: 30 میلیارد ریال اعتبار به مرکز جامع بهداشتی و درمانی شهر جدید عالیشهر اختصاص یافته که طی روزهای آینده به این پروژه تخصیص می‏‌یابد.

عبدالکریم گراوند اظهار داشت: مجموع اعتبار احداث مرکز جامع بهداشتی و درمانی 320 میلیارد ریال است که به صورت مشارکتی از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان، منابع استانی و شرکت عمران شهر جدید عالیشهر تامین میشود.

وی افزود: انتظار میرود این مرکز تا پایان کار دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی آن به اتمام برسد و مورد بهرهبرداری قرار گیرد چراکه مرکز یاد شده امکان خدمات دهی به جمعیتی 50 تا 60 هزار نفری دارد.

گراوند اظهار داشت: در صورت اجرا سریعتر پروژه با توجه به اهمیتی که برای حوزه درمان عالیشهر، مناطق پیرامونی و حتی بوشهر دارد اعتبار بیشتری به مرکز جامع بهداشتی و درمانی عالیشهر اختصاص مییابد.

استاندار بوشهر گفت: برای تحقق سهم وزارت بهداشت در پروژه و بویژه تجهیز این مرکز بزودی پیگیری‏هایی در سطح ملی صورت می‏گیرد.

وی افزود: کانون پروش فکری شهر جدید عالیشهر که اواخر دهه فجر سال 97 عملیاتی شده اکنون آماده افتتاح است که با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور به بهره‏برداری میرسد.

گراوند ادامه داد: در پایان دولت نیز نرم فضای آموزشی شهر جدید عالیشهر به میانگین استانی بسیار نزدیک خواهد شد.

استاندار بوشهر گفت: با افتتاح مدرسه‏های در حال احداث نیاز شهر جدید عالیشهر به پروژههای آموزشی به صورت کامل برطرف خواهد شد.

وی افزود: شهر جدید عالیشهر دو مشکل دارد که برای آینده باید به صورت ویژه روی آنها کار شود که یکی از آنها فاضلاب شهری است که شرکت عمران، فاز مطالعاتی آن را به طور جد در دستور کار قرار داده است.

گراوند بیان کرد: از سال 71 به عنوان سال آغاز سکونت در شهر جدید عالیشهر به موضوع فاضلاب آن بخوبی توجه نشده و چنانچه از همان ابتدا به شبکه فاضلاب توجه شده بود اکنون توسعه عالیشهر با روند سریع‏تری محقق می‏شد.

وی اظهار داشت: در حوزه تردد عالیشهر- بوشهر نیز با توجه به وجود بزرگراه در مسیر آن باید چاره‏اندیشی مناسبی برای آن رقم بخورد.

گراوند گفت: چنانچه پروژه فاضلاب و تردد بوشهر-عالیشهر بخوبی محقق شود در بحث تمرکززدایی کانون جمعیتی از بوشهر کمک شایانی می‌کند.

امام جمعه عالیشهر نیز گفت: در این شهر جدید پروژههای بسیار خوبی اجرا شده که باید با لحاظ ساز و کار مناسب زمینه برخورداری تمام شهروندان از آنها فراهم شود.

سید غلامرضا هاشمی افزود: در حوزه آموزشی این شهر نیز اقدام خوبی صورت گرفته است که می‏تواند دغدغه دانش آموزان برای دسترسی به مکان آموزشی مناسب برطرف کند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر نیز گفت: در عالیشهر پروژه‏های بسیار خوبی در حال اجرا است که شاخصترین آنها در حوزه‌های درمانی، آموزشی، فرهنگی، رفاهی و ورزشی است.

علی مقاتلی افزود: انتظار است میرود با تزریق به موقع اعتبار روند اجرا پروژهها با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهر جدید عالیشهر سرریز جمعیتی مرکز استان محسوب می‏‌شود باید نسبت به توسعه آن نگاه ویژهای معطوف شود.

مقاتلی اظهار داشت: انتظار می‌رود با تداوم حمایت‏‌های صورت گرفته روند توسعه و پیشرفت شهر جدید عالیشهر شتابانتر و زمینه رضایتمندی بیشتر شهروندان فراهم شود.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21126
کد خبر
21126