صبح امروز نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از پروژه های عمرانی شهر جدید عالیشهر دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ؛  عبدالکریم جمیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با همراهی علی مقاتلی مدیرعامل و جمعی از پرسنل شرکت عمران از نزدیک پروژه های عمرانی شهر جدید عالیشهر بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات مربوط به پروژه ها قرارگرفت و پس از آن طی نشستی در دفتر مدیرعامل شرکت عمران، به بحث و گفت و گو در خصوص چونگی و تسربع در رفع موانع از پروژه‌های عمرانی پرداختند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در نشست بررسی مشکلات پروژه های شهر جدید عالیشهر افزود: اکنون یکی از موضوع‌های مهم مدنظر مردم بحث فاضلاب است که اهتمام جدی برای ساماندهی آن ایجاد شده است.

مقاتلی گفت: امید است با اتمام کار مطالعات احداث شبکه فاضلاب و عملیات اجرایی آن را تا پایان سال جاری آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: در طی سالیان گذشته تنها به کالبد شهر توجه شده  بود اما در حال حاضر یکی از مسائل مورد توجه شهرهای جدید و شرکت عمران، برنامه های فرهنگی اجتماعی است که توجه به این موضوع علاوه بر شادابی و اشتغال، ساکنان را راغب به پیگیری جدی مسائل فرهنگی و اجتماعی شهرشان نموده است.

مقاتلی ادامه داد: در بسیاری از خدمات، شهرجدید عالیشهر به روستا ها و شهرهای اطراف نیز خدمات می‏دهد که در این بین خدمات درمانی یکی از آنها می باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: این مرکز برای تکمیل نیازمند 200 میلیارد ریال اعتبار است که با حمایت طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دستور ۵۰ میلیارد ریال اعتبار صادر شده و منتظر تأمین سهم استان و وزارت بهداشت هستیم تا پروژه احداث مرکز درمانی عالیشهر سال جاری آماده بهره برداری گردد.

مقاتلی افزود: در بحث آرامستان با مطالعاتی که صورت گرفته انتظار می‏رود عملیات اجرایی آرمستان ظرف چند ماه آینده با همکاری شهرداری آغاز شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی پیشرفت شهر جدید عالیشهر بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: عالیشهر امروز با چهار سال گذشته تفاوت بسیاری کرده است و آن ثمره یک مدیریت خوب و با برنامه ریزی می باشد.

جمیری ادامه داد: اقدامات اساسی طی این چند سال در شهر عالیشهر توسط شرکت عمران  در ابعاد مختلف صورت گرفته که برخی از آنان در اختیارات و وظایف اساسی شرکت عمران نبوده و به همین منظور تلاش می کنیم تا حمایت ما مکمل تلاش دستگاه باشد و موانع و مشکلات موجود رفع گردد.

وی اظهار داشت: آینده موفقی برای شهر جدید عالیشهر رقم خواهد خورد و امید است با افتتاح پروژه های در حال اجرا از مشکلات شهروندان کاسته شود و شاهد شروع عملیات اجرایی جدید باشیم.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، زمین ورزشی فاز3، استخر شهدای غواص، مجتمع فرهنگی و هنری آفتاب، احداث دبستان 12 کلاسه فاز2 خ انقلاب، مرکز جامع بهداشتی و درمانی ، دبستان 12 کلاسه فاز2 خ ورزش، هنرستان 12 کلاسه فاز4، سرای محله بوستان پارک ابریشم، دبستان 12 کلاسه فاز4 و دیگر پروژه های عمرانی مورد  بررسی و بازدید قرار گرفت.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21005
کد خبر
21005