معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: بیمارستان محلی و مرکز خدمات جامع سلامت سردار شهید سلیمانی عالیشهر که عملیات اجرایی آن سال ۹۷ آغاز شده اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پس از تکمیل در مهر امسال با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مهرداد ستوده در بازدید از بیمارستان محلی و مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر اظهار داشت: با نظارت صورت گرفته این پروژه از لحاظ کیفی بسیار خوب احداث شده و ‌هدیه‌ای ارزشمند برای شهروندان شهر جدید عالیشهر است.

وی ادامه داد: در این ارتباط از تلاش‌های مدیرعامل شرکت عمران و فرماندار شهرستان بوشهر برای کمک به تکمیل پروژه قدردانی می‌شود.

ستوده اظهار داشت: این مرکز درمانی با ظرفیت ۱۶ تا ۲۰ تخت می‌تواند کمک بسیار خوبی به شهروندان عالیشهر نماید و مسیر بوشهر را از پیش روی آنها بردارد و همچنین بار بیمارستان‌های بوشهر را بویژه در بحث درمان بیماران کرونایی به حداقل برساند.

وی افزود: در حوزه درمان با همت مسئولان استان سعی شده قول‌هایی که در چهار سال گذشته به مردم داده شده بود به سرانجام برسد و در این زمینه بیمارستان‌های دیلم و اهرم تکمیل‌تر شدند.

وی یادآور شد: در حوزه تامین اجتماعی نیز اقدام‌های بسیار خوبی در استان صورت گرفته تا جایی که عملیات برخی از پروژه‌ها آغاز و شمار تخت‌های بیمارستانی نیز اضافه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیمارستان محلی و مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر در محدوده شهرهای جدید قرار گرفته که با این وضعیت باید زیر ساخت‌های درمانی آن هرچه سریع‌تر توسعه پیدا کند.

سعید کشمیری افزود: این مرکز با تجهیز از سوی وزارت بهداشت و درمان در روزهای آینده مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: با توجه به نیاز مبرم شهر عالیشهر همواره سرعت‌بخشی به روند اجرا مرکز خدمات جامع سلامت این شهر در اولویت شرکت بوده است.

علی مقاتلی افزود: برخی از تجهیزات غیر پزشکی بیمارستان و مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر نیازمند خرید نقدی است که این تجهیزات شامل تکمیل تجهیزات سرمایشی، پکیج تصفیه فاضلاب، سیستم اعلام و اطفاء حریق است که تامین و نصب آن نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی اظهار داشت: انتظار می‌رود با بهره‌برداری از این مرکز بخش قابل توجهی از نیاز درمانی شهروندان عالیشهری و مناطق پیرامونی آن برطرف شود.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21887
کد خبر
21887