در نشست مشترک مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر موضوع تامین مسکن فرهنگیان در طرح اقدام ملی در شهر جدید عالیشهر بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، در نشستی که با حضور علی مقاتلی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، علیمراد کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر و معاونین دو دستگاه مذکور برگزار شد در خصوص تسریع در ثبت نام فرهنگیان متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن، اجرای طرح مدارس اجتماع محور و همچنین برنامه های ورزشی و خلاقانه در مدارس مطرح و تصمیم گیری شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در جلسه امروز گفت: از زمان اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور، تامین مسکن برای فرهنگیان از اولویت های این طرح بود تا فرهنگیانی که خانه اولی هستند صاحب خانه شوند.

مقاتلی با بیان اینکه ظرفیت در نظر گرفته شده برای شهر جدید عالیشهر در مجموع 2 هزار250 واحد است اظهار داشت: طرح و نقشه حدود 400 واحد تهیه و عملیات اجرایی و تجهیز کارگاه شروع شده است و آمادگی کامل برای فرهنگیانی که واجد شرایط این طرح باشند را دارا می باشیم.

وی ادامه داد: با حمایت های دولت و شرکت عمران شهرهای جدید کشور اقدامات اساسی و زیر ساختی خوبی از جمله مرکز جامع بهداشتی و درمانی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، 3 مدرسه در مقاطع مختلف و چند پروژه دیگر را در شهر جدید عالیشهر شروع کرده ایم که امید است تا پایان دولت مورد بهره برداری قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر افزود: با توجه به اقدامات چند سال گذشته علیرغم مشکلات فراوان و کمبود منابع مالی شرایط زندگی در شهر جدید عالیشهر بهتر شده است و در آینده نزدیک شاهد رشد چشمگیر شهر عالیشهر خواهیم بود.

مقاتلی اذعان داشت: با توجه به پتانسیل های موجود در شهر جدید عالیشهر و جمعیت ساکن خواستاریم یک دفتر از نمایندگی آموزش و پرورش شهرستان در عالیشهر مستقر گردد تا مسائل و مشکلات آموزشی سریعتر مرتفع گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به مسئولیت مهم آموزش و پرورش در تربیت نسل های آینده اظهار کرد: برای تحقق این رسالت مهم باید همه نهادها سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی با دستگاه تعلیم و تربیت همکاری داشته باشند که شرکت عمران شهر جدید عالیشهر با ساخت مدارس گام های مثبتی برداشته و این اقدامات چشم انداز بسیار خوبی خواهد داشت.

 کرمی با اشاره به اقدامات استان در اجرای تفاهم نامه منعقده بین وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی، برای احداث برای ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن در سطح کشور افزود: این نشست ویژه به منظور هماهنگی، پیگیری و نتیجه گیری از فعالیت‌ها و تسریع در کارسازی برای عملیاتی شدن مفاد تفاهم نامه و آغاز عملیات احداث برگزار شده است.

وی گفت: بر اساس ثبت نام و بررسی‌های به عمل آمده حدود 350 نفر تایید نهایی شده اند و 425 نفر نیز ثبت نام کرده که در حال بررسی و انتظار تایید می باشند که با هماهنگی بین دو مجموعه این روند تسریع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت شرکت عمران شهر جدید عالیشهر تاکید کرد: همکاری با شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در راستای تقویت سرانه های آموزشی و امکانات در مدارس ادامه خواهد داشت و در تأمین کل تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی هنرستان ۱۲ کلاسه  شهید دروازه بان درسال جاری قول مساعدت داد .

کرمی بیان کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان با شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در برنامه های آتی نهایت مساعدت را خواهد داشت و در اجرای طرح مدارس اجتماع محور که از طرح های حال حاضر شهرهای جدید کشور می باشد و همچنین برنامه های ویژه ورزشی و خلاقانه در مدارس همکاری لازم صورت می پذیرد.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=20736
کد خبر
20736