جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر با حضور گراوند استاندار بوشهر و مدیران دستگاه های اجرایی با موضوع بررسی پروژه های مسکن مهر در زمینه های مختلف و اقدامات لازم در خصوص اجرای طرح اقدام ملی تامین مسکن در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر با اشاره به تعداد ثبت نام شدگان طی دو مرحله برگزار شده، خواستار شد : دستگاه‌های اجرایی مرتبط با امر مسکن، همچنین صدور پروانه، فراهم سازی زمینه ساخت و پرداخت تسهیلات مصوب که از ارکان اصلی اجرایی شدن این طرح هستند، همکاری کامل و همه جانبه داشته باشند.

علی مقاتلی افزود: پیرو امضا تفاهم نامه ما بین وزارت کشور و وزارت راه و شهر سازی جهت کاهش هرچه بیشتر قیمت تمام شده مسکن در طرح اقدام ملی مسکن درخواست نمود تا شهرداری شهر جدید عالیشهر هنگام صدور پروانه ساخت تخفیف 50 درصدی و همچنین تقسیط نرخ عوارض طی دو سال  جهت تسریع در امور مربوطه را لحاظ نماید.

وی با بیان اینکه ظرفیت در نظر گرفته شده برای شهر جدید عالیشهر در مجموع 2 هزار250 واحد است، عنوان کرد:  1000 نفر در مرحله اول ثبت نام کردند که پس از پالایش 508 نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند و با توجه به تاخیر صورت گرفته به دلیل شیوع ویروس کرونا پس از تشکیل پرونده به صورت فیزیکی به بانک مسکن معرفی خواهند شد.

مقاتلی همچنین  به طراحی  فاز 1و2 نقشه احداث پروژه این طرح با شش مشاور اشاره و عنوان کرد: سیصد وپنجاه واحد طراحی نهایی را سپری می کند و نقشه دویست واحد دیگر در مرحله تکمیل می باشد که به زودی فراخوان جهت انتخاب پیمانکار برگزار می شود و تا پایان خرداد ماه سال جاری عملیات اجرایی 350 واحد از این طرح اجرایی می شود.

وی اذعان داشت: در صورت وجود متقاضی مابقی تا 1500 واحد از طریق انتخاب سازنده و به صورت طرح و ساخت اقدام می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر از اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرجدید در عسلویه خبر داد و افزود: در دومین مرحله از ثبت نام 1000 سهمیه اعلام شد که در صورت وجود متقاضی در این شهر جدید تا پایان شهریور ماه عملیات اجرایی شروع می گردد.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=20483
کد خبر
20483