به مناسبت عاشورای حسینی و یاد و خاطره دلاوری‌ها و رشادت‌های سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش در روز عاشورا، مراسم تعزیه واقعه عاشورا و به اسارت رفتن اهل بیت امام حسین (ع) در شهر جدید عالیشهر جنب دفتر امام جمعه با استقبال بی نظیر مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، همه ساله در عصر روز عاشورا آئین تعزیه بزرگ واقعه عاشورا توسط هنرمندان و تعزیه گردانان گروه تعزیه نینوا و هیات عزاداران صاحب الزمان کوی صدرا عالیشهر با نمایش نمادین حادثه واقعه خونین کربلا به اوج خود رسیده و شور حسینی تبلوری دیگر می یابد.
آئین سنتی تعزیه، یکی از مهمترین کارهای فاخر و تاثیرگذار فرهنگی هنری و ماندگار در شهر جدید عالیشهر است که با همکاری مساجد، هیات ها، حسینیه ها، تکایا و ادارات مستقر در شهر همه ساله اجرا می شود.
از مهم ترین بخش های تعزیه روز عاشورا در شهر جدید عالیشهر رو به رو شدن سپاه یزیدیان با امام حسین(ع) و یارانش است که با رجز خوانی سپاهیان کفر، نمایش نمادین حادثه کربلا آغاز و بازیگران نقش یاران امام حسین (ع) یکی پس از دیگری به‌ میدان می‌آیند و در پایان با به شهادت رسیدن امام حسین (ع) خیمه‌گاه نمادین سالار شهیدان به آتش کشیده می‌شود و بازیگران اهل بیت (ع) در محاصره دشمن به اسارت می روند و در آخر تماشاگران دور آنها حلقه زده و به عزاداری می پردازند..

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=19804
کد خبر
19804