معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: در قانون ایجاد شهرهای جدید همه بار نباید بر مجموعه شرکت‌های عمران تحمیل شود و سایر دستگاهها نیز باید از محل اعتبارات خود باید برای توسعه و پیشرفت شهرهای جدید تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، محمدهادی رستمیان روز سه شنبه در آیین افتتاح پروژه‏ های عمرانی شهر جدید عالیشهر افزود: سرمایه‌های یک جامعه و کشور غیر از منابع طبیعی، منابع انسانی است که زیرساخت توسعه این منابع با احداث فضای آموزشی محقق می‏شود که احداث مدرسه در عالیشهر نیز در همین راستا صورت گرفته است.

وی بیان کرد: عالیشهر با یک قدمت ۳۰ ساله با کمبودها و امکانات محدودی که عمده ناشی از جنگ تحمیلی و تحریم طالمانه بوده مواجه است که همه دستگاهها باید به سهم خود برای جبران کاستی‌ها تلاش کنند.

معاون عمرانی استاندار بوشهر یادآور شد: دشمنان  بعد از جنگ نیز دست از دشمنی با ملت برنداشتند چون ایرانیها می‌خواستند خودشان برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند ولی آنها مخالف این استقلال هستند.

رستمیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: در طرح ملی جهش مسکن که یکی از برنامههای محوری دولت است سهم سالانه برای استان بوشهر در مجموعه ۱۰ هزار  و ۳۰۰ واحد است.

وی اظهار کرد: سهم استان بوشهر برای چهار سال احداث ۴۱ هزار و ۲۰۰ واحد است که تقسیم آن در تمام شهرستان‌های استان بوشهر صورت گرفته است.

رستمیان گفت: در شهر بوشهر دیگر زمینی قابل ملاحظه‌ای برای احداث مسکن وجود نداشته و این رسالت برعهده شهر جدید عالیشهر گذاشته شده تا در سال نخست طرح با احداث یکهزار و ۸۲۶ واحد مسکونی در این زمینه اقدام کنند.

وی ادامه داد: در این زمینه باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا در ادامه اجرا طرح ملی جهش مسکن افراد فاقد مسکن و دارای شرایط موردنیاز از مزیت طرح یاد شده برخوردار شوند.

رستمیان با تاکید بر ضرورت اجرا پروژه‌ها با نهایت کیفیت عنوان کرد: برای اجرا پروژههای عمرانی در استان بوشهر با همه دستگاه‌های اجرایی شرط شده تا در اجرا پروژه‌ها کمال دقت، حساسیت و نظارت داشته باشند تا مبادا در اجرا پروژهها با سهل انگاری و تعلل یک کارشناس یا ناظر منجر به هدرفت بیت المال شود.

وی ادامه داد: در کنار همه این ها سرعت در اجرا پروژهها نیز بسیار حائز اهمیت است که باید مورد توجه جدی دستگاهها باشد.

امام جمعه عالیشهر نیز گفت: شاید عده‌ای منتقد قرار دادن پروژه آغاز عملیات اجرایی آرامستان در بین پروژه‌های دهه فجر باشند اما باید بدانند این آرامستان از مطالبه‌های جدی شهروندان عالیشهر است.

حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی افزود: انتظار است پروژه فاضلاب عالیشهر نیز هر چه سریع‌تر مطالعات ان اتمام و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی ادامه داد: عالیشهر در برخی از حوزه‌ها یک سری کمبودها دارد که با این شرایط باید به این شهر توجهی ویژه شود.

هاشمی افزود: این شهر همچنین از برخی از آسیب‌های اجتماعی نیز رنج می‌برد که انتظار داریم دستگاه‌های زیربط توجه ویژه به این مسئله داشته باشند.

در این آیین با حضور استاندار بوشهر افتتاح سه پروژه عمرانی و عملیات اجرایی یک طرح در مجموع با ۲۱۲ میلیارد ریال اعتبار در شهر عالیشهر آغاز شد.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=22640
کد خبر
22640