ثبت‌نام از داوطلبان طرح اقدام ملی تامین مسکن در شهر بوشهر و عالیشهر از 26 آذرماه آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، علی مقاتلی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر صبح امروز از ساخت 2300واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهرجدید عالیشهر خبر داد و افزود: وزارت راه و شهرسازی در جهت کمک به تامین مسکن طرح “اقدام ملی تامین مسکن” را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور برنامه‌ریزی کرده است.

وی گفت: کل سهم طرح اقدام ملی مسکن در کشور برای شهرهای جدید کشور ۲۰۰ هزار واحد است که سهم شهر جدید عالیشهر ۲۳۰۰ واحد می باشد.

مقاتلی اذعان داشت: افراد متقاضی در شهرهای بوشهر و عالیشهر که دارای شرایط لازم برای برخورداری از طرح “اقدام ملی تامین مسکن” هستند، می‌توانند از مورخه ۲۶ آذر سال جاری به مدت ۳ روز با مراجعه به سامانه اقدام طرح ملی به نشانی tem.mrud.ir  نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.

وی اضافه کرد: متقاضیان از نخستین ساعت اعلام آغاز ثبت نام برای این طرح می‌توانند با مراجعه به سامانه نسبت به بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام کنند و وجود نقص در پرونده نیز از سوی سامانه مربوطه به متقاضی اعلام می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر با بیان اینکه که در این دوره 1000واحد ثبت نام خواهند شد ادامه داد: در صورتی که متقاضیان  بیش از ۱۰۰۰ واحد باشند سهمیه افزایش خواهد یافت و اولویت اول ثبت نام از متقاضیان  شهر بوشهر و عالیشهر می باشد که حداقل ۵ سال سکونت در شهر بوشهر یا عالیشهر را داشته باشند.

مقاتلی به  شرایط لازم متقاضیان جهت ثبت‌نام در این طرح اشاره کرد و افزود: متقاضی و افراد تحت تکفل ، باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از هیچ یک از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین ، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

وی ادامه داد: طرح اقدام ملی تامین مسکن برای خانه‌دار کردن افرادی است که تاکنون نتوانسته‌اند منزل مناسبی برای خود تامین کنند و هدف این طرح نیز افزایش تولید مسکن و تامین نیاز جامعه با این محوریت است که بتواند در بلند مدت تغییری در بازار مسکن کل کشور ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ضمن اشاره به اینکه برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان نیست گفت: متقاضیانی که دارای شرایط لارم باشند بعد از اتمام ثبت نام به شرکت عمران شهر جدید عالیشهر به عنوان دستگاه متولی معرفی می‌شوند و در همین راستا نسبت به تهیه نقشه های اجرایی اقدام گردیده و پس از اخذ پروانه ساختمانی واحدهای مسکونی، نسبت به انتخاب پیمانکار و در یک دوره زمانی حداکثر ۲ ساله واحدها  احداث و به بهره برداری خواهند رسید.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=20064
کد خبر
20064