جشن زیر سایه خورشید به مناسبت دهه کرامت، با حضور خدام حرم رضوی در حسینیه حضرت ابوالفضل العباس(ع) هیات فاطمیون عالیشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، جشن زیر سایه خورشید به مناسبت دهه کرامت، با حضور خدام حرم  رضوی در حسینیه حضرت ابوالفضل العباس(ع) و با همکاری دستگاه ها در شهر جدید عالیشهر برگزار شد.

حجت الاسلام هاشمی در این مراسم  بیان کرد: جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید، در سال های اخیر به همت آستان مقدس علی ابن موسی الرضا(ع) و با همکاری، همیاری و دلدادگی مردم و مسئولین در روستا ها و شهرها دردهه کرامت برگزار می شود و مردم ما میزبان خدام حرم رضوی هستند.
امام جمعه عالیشهر با بیان اینکه به واسطه بارگاه مطهر و منور امام هشتم خیرات و برکات فراوانی بر سرزمین جمهوری اسلامی ساری و جاری است، افزود: امسال نیز چون سال های گذشته شهر عالیشهر با حضور سه نفر از خدام حرم رضوی مزین به نور حضرت علی ابن موسی الرضا و معطر به عطر رضوی آستان مقدس آن حضرت شده است.
سیمایی خدام رضوی در شهر جدید عالیشهر گفت: برای دوازدهمین سال پیاپی جشن های زیر سایه خورشید در دهه کرامت برگزار می شود و این حضور  نقش مهمی در ترویج  ارزش‌ها و معارف دینی اهل ‌بیت دارد.
وی افزود: هدف اصلی جشن های زیرسایه خورشید را ایجاد فضای زیارت از راه دور و توسل به امام رضا (ع) و تقویت نشاط دینی و وحدت میان اقوام و مذاهب اسلامی است که در این جشن ها دنبال می شود.
اجرای مداحی توسط خدام رضوی، گرداندن پرچم متبرک رضوی و بوسه مردم بر پرچم و قرعه کشی کمک هزینه سفر به مشهد مقدس ازدیگر برنامه های این مراسم بود .

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=18530
کد خبر
18530