در نشست صبح امروز مسئولان اقتصادی استان بوشهر و هیات کره جنوبی خط ریلی بوشهر – شهر جدید عالیشهربه عنوان یک فرصت سرمایه گذاری معرفی و مورد بررسی سرمایه گذاران قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ، عبدالکریم گراوند با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری در استان بوشهر اظهار داشت : با توجه به ظرفیت های بسیار زیادی که در حوزه های صنعتی، بندری ، حمل و نقل و تفریحی که در استان بوشهر وجود دارد می توان استان بوشهر را به عنوان بهشت سرمایه گذاری معرفی نمود.
استاندار بوشهر به امضاء 5 تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه ها در زمینه احداث پالایشگاه نفت و گاز در شمال استان، سه طرح بندری و قطار بین شهری بوشهر- شهر جدید عالیشهر منعقد گردیده است.
سعید زرین فر در این نشست گفت: استان ما با بیش از 900 کیلومتر مرز آبی که با خلیج فارس دارد از قابلیت های بسیار بالایی در حوزه سرمایه گذاری برخوردار است.
معاون هماهنگی و امور اقتصادی توسعه منابع استانداری بوشهر افزود: با توجه به اینکه شهر جدید عالیشهر با هدف جذب جمعیت سرریز شهر بوشهر پایه گذاری گردیده، احداث قطارشهری بوشهر- شهر جدید عالیشهر از فرصت های خوب سرمایه گذاری استان بوشهر می باشد که با احداث آن پیشرفت بسیار خوبی در حوزه حمل و نقل رقم خواهد خورد .
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در این نشست گفت : شهر جدید عالیشهر یکی از 17 شهر جدید زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی کشور است که در حال حاضرحدود 25 هزار نفر جمعیت دارد، که با ساکنین مجاور بیش از 60 هزار نفر جمعیت در حال حاضر در آن محدوده ساکن هستند.
علی مقاتلی افزود: یکی از ظرفیت های پیشنهادی به عنوان فرصت سرمایه گذاری، خط ریلی بوشهر – شهر جدید عالیشهر است.
وی اضافه کرد: هدف اصلی از این طرح استفاده بهینه از زمان ، ایمنی مسافر ، کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش تصادفات و سوانح جاده ای است که از آن به عنوان یک فرصت مناسب سرمایه گذاری با صرفه اقتصادی یاد می شود.
مقاتلی ادامه داد : مشاور طرح مطالعات مسیر قطار شهری، 6 مسیر را پیشنهاد داده که مسافت بین شهر بوشهر و شهر جدید عالیشهر را از 24 کیلومتر به 20 کیلومتر کاهش می دهد.
گفتنی است در پایان این مراسم و با حضور استاندار تفاهم نامه ای بین مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و هیات کره جنوبی جهت بررسی این فرصت سرمایه گذاری منعقد گردید..

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=19752
کد خبر
19752