در جلسه شورای تامین مسکن استان بوشهر با حضور گراوند استاندار بوشهر و مدیران دستگاه های اجرایی طرح اقدام ملی تامین مسکن در شهر جدید عالیشهر در سالن جلسات استانداری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر با بیان اینکه ظرفیت در نظر گرفته شده برای شهر جدید عالیشهر در مجموع 2 هزار250 واحد است، عنوان کرد: 1 هزار و پانصد نفر طی دو مرحله برگزاری ثبت نام طرح اقدام ملی ثبت نام  صورت گرفته و به تازگی از میان ثبت نام شدگان حدود 1000 نفر نیز که به اشتباه شهر بوشهر را انتخاب کرده بودند از طریق اداره کل راه و شهرسازی به سمت شهر جدید عالیشهر هدایت شده اند.

علی مقاتلی گفت:  علی رقم پیام ها وتاکید های بسیار متاسفانه آن چیزی که برنامه ریزی شده و به ماتکلیف شده پیش نرفته است و با تمام این موارد فرصت نهایی یه متقاضیان داده شده است که تا پایان شهریور ماه نسبت به بارگذاری مدارک و آورده خود اقدام نمایند، در غیر اینصورت از طرح اقدام ملی حذف خواهند شد.

وی افزود: از حدود 1500 واحدی که شهر جدید عالیشهر طی دو مرحله  ثبت نام سهمیه داشته است تاکنون 200 نفر  افتتاح حساب صورت گرفته و 65 نفر واریز وجه را انجام داده اند.

مقاتلی ضمن تقدیر از همکاری شهردار شهر جدید عالیشهر با شرکت عمران و سرمایه گذاران این بخش گفت: 394 واحد آماده کلنگ زنی می باشد که  پروانه ها از سوی شهرداری صادر ، قرار دادها منعقد شده است و از این تعداد 180 واحد به مسکن یکم که در سامانه ثبت نام کرده اند اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود سه برابر متقاضی موثر عملیات اجرایی طرح اقدام ملی در شهر جدید عالیشهر شروع گردیده است، اضافه کرد: از این تعداد 96 واحد مرحله آرماتوربندی انجام شده وبه زودی آماده بتن ریزی می باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهراذعان داشت:  اولین فراخوان 700 واحد به صورت طرح و ساخت گذاشته شده بود که به دلایل مشکلات سامانه ای منتفی شد و دومین فراخوان به تعداد 740 واحد نیز مجدد برگزار می شود که از این طریق سرمایه گذاران مسکن به صورت طرح و ساخت انتخاب و پس از انعقاد قرار داد عملیات اجرایی آغاز می گردد.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه انجام شده توسط وزارتخانه راه و شهرسازی و آموزش و پرورش 600 واحد سهمیه برای فرهنگیان  در شهر جدید عالیشهر تخصیص داده شده است که از این تعداد حدود 400 نفر ثبت نام کرده اند و در مرحله پالایش می باشد و با مکاتبات صورت گرفته مقرر شده مابقی اسامی نیز هرچه سریعتر جهت پالایش اعلام نمایند.

مقاتلی افزود: از اتقاقات  خوب طرح اقدام ملی که در حال عملیاتی شدن می باشد این است که ابتدا افراد با توجه به واریز وجه انجام شده و به ترتیب زمان واریز طبقه بندی و انتخاب واحد صورت می گیرد و دوم اینکه افراد می توانند از طریق سامانه روند و پیشرفت فیزیکی پروژه خود را رصد نمایند.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=20913
کد خبر
20913