مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در جلسه شورای هماهنگی مدیران راه و شهرسازی استان بوشهر که با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید گفت: زمین مورد نیاز 4000 واحد طرح جهش تولید ساخت مسکن در شهر جدید عالیشهر تامین گردیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، علی مقاتلی ضمن اشاره به اتمام مسکن مهر در سال 96 افزود: سهمیه اختصاص یافته به شهر جدید عالیشهر در طرح اقدام ملی مسکن 2200 واحد بوده که زمین مورد نیاز این طرح از سوی شرکت عمران تامین گردیده است.

وی اضافه کرد: طی ثبت نام صورت گرفته 2700 نفر ثبت نام کرده اند که 35 درصد از این تعداد واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفته و 150 نفر از آنها آورده اولیه را واریز و بر همین اساس قرارداد ساخت منعقد گردیده و در حال انجام می باشد.

وی در خصوص عدم استقبال در طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: امتیاز خاصی برای متقاضیان دیده نشده بود و امید است در طرح جهش تولید ساخت مسکن مشکلات برطرف و استقبال متقاضیان را شاهد باشیم.

مقاتلی ادامه داد: طرح جهش تولید ساخت مسکن سالی یکهزار واحد به شرکت عمران عالیشهر ابلاغ گردیده که در حال حاضر زمین 4000 واحد تامین و عملیات زیرساخت برای 2000 واحد نیز انجام گرفته و مابقی با انتخاب متقاضیان موثر شروع خواهد شد.

وی افزود: با استقرار جمعیت ساکن مسکن مهر و دو برابر شدن جمعیت شهر در ارائه خدمات عمومی با مشکل روبرو بودیم و سرانه فضاهای خدمات عمومی کاهش پیدا کرد.

مقاتلی اضافه کرد: با حمایت های معاون وزیر و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید و همکاری استان در تامین منابع لازم توانستیم زیرساخت های خدمات عمومی را به دوبرابر افزایش دهیم.

وی در پایان در خصوص بیمارستان محلی گفت: مجموعه درمانی با حدود 3700 متر مربع در ابتدای سال 97 شروع و در حال حاضر آماده تجهیز می باشد که به همین منظور انتظار می‌رود با پیگیری های مقام عالی وزارت و تجهیز بیمارستان آماده بهره برداری و استفاده شهروندان در شرایط کرونایی شود.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21928
کد خبر
21928