استاندار بوشهر گفت: شهر جدید عالیشهر به عنوان پشتیبان و مکان استقرار سرریز جمعیتی بوشهر نیازمند حمایت ویژه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، عبدالکریم گراوند در دیدار با علی مقاتلی مدیرعامل این شرکت افزود: باید با احداث زیرساخت‌های بخش‌های مختلف از جمله آموزش، درمان، فرهنگی زمینه ارتقا رفاه اجتماعی در شهر جدید عالیشهر انجام شود.

وی بیان کرد: در این شهر تاکنون اقدام‌های خوبی صورت گرفته ولی تا رسیدن به شرایط ایده‌آل کارهای زیادی باید انجام شود که در این زمینه حمایت لازم از پروژه‌های زیرساختی عالیشهر انجام خواهد گرفت.

 گراوند ادامه داد: در ارتباط با انتخاب مناسب‌ترین روش برای حمل و نقل عالیشهر-بوشهر نیز شایسته است با انجام مطالعات لازم بهترین روش ممکن انتخاب شود تا تردد شهروندان عالیشهری به مرکز استان تسهیل شود.

مدیر عامل شرکت عمران عالیشهر نیز گفت: یکی از موضوعات مهم و اساسی این شهر فاضلاب شهری است که باید حل آن در اولویت ویژه مسئولان استان قرار گیرد.

علی مقاتلی افزود: این پروژه به شکل جدی از طریق مجموعه شرکت عمران در حال پیگیری است و با تکمیل شدن مطالعات فاضلاب توسط آب و فاضلاب استان عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: طی این چند سال شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بالاترین تخصیص اعتبار را در سطح شهرستان بوشهر داشته که این نشان از اهتمام ویژه مسئولان به شهر جدید عالیشهر است.

وی ادامه داد: طی سالهای گذشته پروژه های زیربنایی و روبنایی خوبی در حوزه‌های مختلف آموزشی، درمانی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر عالیشهر عملیاتی شده که برخی از آن ها به بهره برداری رسیده و برخی از آنها نیز اکنون در حال اجرا است.

مقاتلی اظهار داشت: اکنون یک مرکز درمانی با سه هزار و800  مترمربع آغاز و امید است با حمایت استان امسال تکمیل و بهره‏‌برداری شود.

وی عنوان کرد: این مرکز منتظر تأمین سهم استان و وزارت بهداشت است تا پروژه احداث مرکز درمانی در سال جاری بهره برداری شود.

مقاتلی بیان کرد: اکنون تحقق حمل و نقل آسان، فاضلاب شهری، آرامستان، احداث فضای سبز، مسجد و چند پروژ دیگر از برنامه‌های آتی و اولویت‌دار شرکت عمران شهر جدید عالیشهر است.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21120
کد خبر
21120