عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: شهرهای جدید کشور بیش از 100هزار واحد مسکن ملی در دست احداث دارند و پروژههای مسکن مهر آنها نیز تقریبا پایان یافته و چیزی از آن نمانده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، میرمحمد غراوی روز یکشنبه در بازدید مشترک همراه با استاندار بوشهر از پروژه‏‌های نیمه‌تمام شهر جدید عالیشهر اظهار داشت: پیرو سیاستهای دولت اکنون تمرکز در اجرا پروژههای عمرانی بیشتر به سمت طرح اقدام ملی مسکن است.

وی بیان کرد: بتازگی نیز آیین نامه اجرایی مربوط به اقدام ملی در دولت اصلاح شد و تسهیلات بانکی به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

غراوی ادامه داد: سهمیه‌‍‌ای که از محل طرح اقدام ملی مسکن برای شهرهای جدید کشور اختصاص یافته بود در حال انجام است و همه شرکت‏‌ها در سراسر کشور روند نام نویسی و پایش اطلاعات متقاضیان را به سرانجام رساندند.

وی یادآور شد: افرادی که آورده خود را فراهم کردند واحد اقدام مسکن ملی آنها وارد فاز اجرایی شده است.

عالیشهر از شهرهای جدید موفق کشور است

وی در بخش دیگری از صحبت‏‌های خود اظهار داشت: شهر عالیشهر یکی از موفقترین شهرهای جدید کشور است چراکه علاوه بر جذب مشارکت استان در اجرا پروژهها توانسته در فضای عمومی مورد نیاز شهروندان مانند فضای سبز، فضای آموزشی، مسجد و سایر موارد مشابه را به میزان قابل توجهی تامین کند.

غراوی ادامه داد: شاید در این بین یک سری کاستی‏ها نیز وجود داشته باشد ولی با این حال عملکرد شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در چهار سال گذشته جای قدردانی دارد که این رویکرد منجر شده تا از لحاظ تامین اعتبار در شرکت عمران شهرهای جدید نیز نگاه ویژه‌‏تری به عالیشهر شود.

عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید نیز گفت: مرکز جامع بهداشتی درمانی شهر جدید عالیشهر اکنون مهمترین پروژه این شهر است که با همکاری مطلوب استاندار برای تامین اعتبار از منابع استانی و مشارکت شرکت عمران شهرهای جدید کشور آغاز شده و اکنون روند پایانی خود را طی میکند.

میرمحمد غراوی افزود: در بازید از مرکز یاد شده پیمانکار پروژه قول مساعد داد که مرکز جامع بهداشتی درمانی عالیشهر با تزریق اعتبار صورت گرفته هفته نخست مردادماه آماده افتتاح شود.

وی اظهار داشت: در این زمینه می‏‌طلبد با همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تامین و نصب دستگاههای اختصاصی مورد نیاز مرکز جامع بهداشتی درمانی عالیشهر اقدام کند.

غراوی افزود: امید است با اتمام روند احداث پروژه‌های نیمه تمام شهر جدید عالیشهر سطح رفاه عمومی و آسایش شهروندان این شهر به سطح مطلوب‌تری ارتقا پیدا کند.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21748
کد خبر
21748