روز چهارشنبه در آیینی با حضور شماری از مسئولان از جمله مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید عملیات اجرایی و افتتاح ۱۰ پروژه عمرانی در شهر جدید عالیشهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مدیرعامل این شرکت در آیین یاد شده گفت: نخستین پروژه افتتاحی شامل زمین چند منظوره روباز پرورش است که با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع اجرا شده است.

علی مقاتلی افزود: دومین پروژه افتتاحی نیز شامل دبیرستان ۱۲ کلاسه سردار شهید قاسم سلیمانی است که با ۷۷ میلیارد ریال اعتبار و در زمینی  به مساحت۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع احداث شده است.

 وی ادامه داد: هنرستان ۱۲ کلاسه  شهید خسرو دروازه‌بان نیز با اعتبار ۴۸ میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه‌هزار و ۶۰۰ متر مربع احداث شده است.

مقاتلی عنوان کرد: پروژه تکمیل آماده‌سازی معابر شهر عالیشهر نیز به متراژ ۲۶ هزار متر مربع و با ۱۷ میلیارد ریال اعتبار اجرایی  و بهره برداری شده است.

وی یادآورشد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز با ۴۴.۵ میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت ۲هزار مترمربع 500 مربع زیربنا احداث شده است.

مقاتلی در ارتباط با پروژه های که عملیات اجرایی آنها آغاز شده نیز اظهار داشت: عملیات اجرایی پارک تابان و بهاران در مجموع با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال آغاز شده و که مساحت پارک تابان سه‌هزار و ۶۰۰ و پارک بهاران چهار هزار و ۲۵۰ متر مربع است.

 وی افزود: مدت زمان اجراء این ۲ پارک هشت‌ماهه تعریف شده و پارک مهرگان نیز با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۷۰۰ متر مربع در ۱۲ ماهه اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: مسیر دوچرخه سواری عالیشهر نیز از ضلع شمالی بلوار خلیج فارس و ضلع شرقی بلوار زیتون به طول ۱۴ هزار متر پیش بینی شده که فاز نخست آن به طول یکهزار و ۹۰۰ مترمربع و با اعتبار ۶۶ میلیارد ریال اجرایی می شود.

 وی یادآورشد: دی کلینیک دکتر امیرانی نیز در زمینی به مساحت یکهزار و ۹۰۰ متر مربع و با ۳۰۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز شد.

مقاتلی افزود: پیش بینی شده این کلینیک سال 1401 مورد بهره برداری گیرد که شامل اورژانس، داروخانه، فیزیوتراپی، مطب‌های پزشکی، رادیولوژی و غیره است.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21184
کد خبر
21184