نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات مهم عالیشهر‌ با حضور استاندار و مدیران شهری در جهت گره‌گشایی از مسائل و موانع فراروی مردم بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، عبدالکریم جمیری طی بازدید از پروژه ها و در دیدار با علی مقاتلی مدیرعامل این شرکت و مسئولان شهر جدید عالیشهر اظهار کرد: در این راستا نمایندگان نیز همگام با دستگاه‌های اجرایی با استفاده از ظرفیت های قانونی تلاش خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: در ارتباط با بیمارستان محلی شهر جدید عالیشهر پیگیری لازم برای جذب نیروهای بومی در این مرکز انجام خواهد شد.

جمیری ادامه داد: پیرامون دو بانده و روشنایی مسیر عالیشهر-چغادک پیگیری‏‌هایی صورت گرفته که تا رسیدن به نتیجه ممکن این پیگیری‌ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: برای مسائل مهم عالیشهر در نشستی با حضور استاندار، شورا، شهرداری و مدیرعامل شرکت عمران و مسئولین شهر عالیشهر مطالبات و خواسته های بحق مردم در جهت گره‌گشایی از مسائل و موانع فراروی مردم پیگیری می گردد.

جمیری اظهار کرد: برای اشتغال بانون و برخورداری آنان از تسهیلات اشتغال نیز حمایت لازم صورت می‏ گیرد و تامین زمین موردنیاز برای احداث محل فعالیت بانوان پیگیری خواهد شد.

وی گفت: با هدف بهبود بازار فروش و رونق صادرات بانوان کارآفرین شهر جدید عالیشهر باید ارزیابی لازم برای میزان تولید صورت گیرد تا زمینه برای فروش محصولات آنان فراهم شود.

جمیری افزود: مسائل و مشکلات فراوانی در بخش های مختلف وجود دارد که با هدف گره گشایی از این مشکلات باید اولویت بندی برای حل آن صورت گیرد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: تلاش مسئولان باید منجر به نفع برای مردم شود و از تضییع حق آنان جلوگیری کند که لازمه تحقق این موضوع اولویت بندی مسائل در استانی و ملی است.

وی بیان کرد: کارشناسی موضوع های مدنظر و پیگیری مصرانه رمز موفقیت برای حل مشکلات است که باید در اولویت جدی مسئولان شهر جدید عالیشهر باشد.

جمیری یادآور شد: یکی از موضوع‏‌های مهم در شهر جدید عالیشهر ساماندهی فاضلاب است که تاکنون نیز اقدام های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی افزود: بیمارستان عالیشهر تمام شده و آماده تجهیز است که در سفر هیات دولت به استان بوشهر نیز تاکید شد تا پس از تجهیز کامل نسبت به افتتاح آن اقدام شود.

جمیری ضمن تشکر از مجموعه فعالیت ها صورت گرفته توسط شرکت عمران در اجرای پروژه‌های مهم و اساسی و مدیریت خوب این شرکت اظهارکرد: در شاخص فضای آموزشی عالیشهر روند خوبی را سپری می ‏کند به نحوی که اکنون پروژه احداث ششمین مدرسه این شهر در حال اجرا و با تامین اعتبار لازم آماده بهره‏‌برداری می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: از شش مدرسه تکلیف شده برای احداث در عالیشهر پنج مدرسه احداث و به بهره برداری رسیده است و ششمین مدرسه نیز حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علی مقاتلی افزود: مدرسه در حال احداث عالیشهر ۳۰ میلیارد ریال اعتبار استانی دارد که انتظار می‏‌رود زمینه تخصیص آن فراهم شود تا با احداث این مدرسه دانش آموزان برای حضور فیزیکی در مدرسه مشکلی پیش روی آنها نباشد.

وی عنوان کرد: عملیات اجرایی بیمارستان شهر جدید عالیشهر نیز به اتمام رسیده است که پس از تجهیز کامل مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر جدید عالیشهر گفت: دغدغه ها و درخواست‌های خرد و کلان شهروندان عالیشهر به شورای اسلامی بسیار زیاد می باشد.

صدرالله اسدیان مطلق ادامه داد: فاضلاب مجتمع های مسکونی، ساخت و تجهیز دبیرستان ها و هنرستان مورد نیاز شهر، ساماندهی و تجهیز زایشگاه ها جهت هویت بخشی به شهر، اشتغال جوانان جویای کار در مراکز فرهنگی و بیمارستان تازه تاسیس، ساماندهی سرویس اتوبوسرانی برون‌شهری به مرکز شهرستان بوشهر و ناوگان حمل و نقل و تردد درون شهری، مشکلات متصدیان نانوایی ها و عدم رضایت مشتریان، استقرار نمایندگی اداره ورزش و جوانان را از مهمترین نگرانی ها و مشکلات شهروندان عنوان کرد.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=22146
کد خبر
22146