مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در نشست با سازندگان مسکن از فراخوان 180 واحد طرح اقدام ملی مسکن از طریق برگزاری فراخوان عمومی خبر داد و گفت: طبق برنامه زمانبدی تهیه شده حداکثر تا هفته پایانی خرداد ماه عملیات اجرایی این تعداد واحد شروع می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مقاتلی افزود: اجرای مطلوب طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید عالیشهرتکلیف است و باید همه تلاش خود را برای تحقق آن به‌کار بندیم.

وی اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن  از اقدامات موثر دولت در جهت خانه‌دار شدن افراد فاقد خانه است و باید با قدرت اجرا شود و حضور موثر سازندگان در این اقدام کمک شایانی خواهد کرد.

رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در این نشست گفت: سهم شهر جدید عالیشهر در اجرای طرح اقدام ملی مسکن 2 هزار و 250 واحد می باشد که تاکنون 1500 واحد از طریق سامانه ثبت نام صورت گرفته است و مابقی از طریق مشارکت با روش های تامین زمین  با تعهد ساخت و دیگر روش های تعریف شده در شیوه نامه عملیاتی خواهد شد.

علی مقاتلی افزود: در مرحله نخست ثبت‌نام این طرح، هزار واحد و در مرحله دوم 500 واحد برای شهرهای بوشهر و عالیشهر  ثبت‌نام صورت گرفته است.

وی بیان کرد: در جهت تسریع در شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن مطالعات فاز اول و دوم طرح و همچنین فراخوان عمومی جهت تعیین سازنده واجد شرایط از طریق سامانه الکترونیک دولت برگزار شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ادامه داد: تعداد قابل توجهی از واحد ها در طرح اقدام ملی مسکن به روش طرح و ساخت اجرایی می گردد که تمامی اقدامات اعم از تهیه طرح، اخذ پروانه ساختمانی و نقل انتقال و تا زمانی که به متقاضی تحویل داده می شود توسط سازندگان صورت می گیرد وطبق برنامه زمانبندی شده در تلاش هستیم تا حداکثر در هفته پایانی خردادماه عملیات اجرایی 180 واحد را شروع نماییم.

وی در تشریح پروژه های فراخوان گذاشته شده گفت: هر کدام از پروژه ها بین 2 تا 3 بلوک و هر یک از آن ها با توجه به قطعات شامل 8 تا 12 واحد در 3 طبقه تعریف شده اند.

وی بیان کرد: سعی و تلاش ما همیشه برآن بوده تا پروژه های در دست اجرا را به موقع و در کوتاهترین زمان به مرحله بهره برداری برسانیم و شرایط اقبال مردم را برای ساکن شدن در شهر جدید عالیشهر افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تاکید کرد: هدف ما در این طرح استفاده از مصالح بادوام و متعارف ایرانی و اجرای طراحی جذاب برای ساخت این واحد های مسکونی می باشد که اقدامات اولیه نیز از طریق مشاوران در حال انجام است.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط کرونایی کشور و محدودیت های حضور فیزیکی افراد، اقدامات بانکی به شکل سامانه ای در حال پیگیری است و با تشکیل پرونده و افتتاح حساب از طریق سامانه، متقاضی تنها برای امضای فیزیکی به صورت مشخص شده در بانک حضور پیدا خواهند کرد.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=20600
کد خبر
20600