در اولین نشست مشترک مسئولین شرکت عمران با شورا و شهرداری که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و همچنین رئیس و اعضای شورای اسلامی و سرپرست شهرداری شهر جدید عالیشهر در مجتمع فرهنگی و هنری آفتاب برگزار شد، موضوعات اساسی و دغدغه های شهروندان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ضمن تشکر از تشکیل جلسه و قبول دعوت گفت: هدف از برگزاری جلسه بابی جهت نزدیک شدن، تعامل، همدلی و تلاش برای حل مشکلات مردم است و آنچه در برنامه عملیاتی و آتی شرکت عمران قرار دارد، نیازمند همکاری و تعامل با شورا و شهرداری است.

علی مقاتلی افزود: برای گرفتن حقوق مردم باید جنگید و تعامل بین شورا و مجموعه دستگاه هایی که در شهر ارائه خدمت می کنند نیازمند ارتباط تنگاتنگ و برای اخذ مطالبات مردم بسیار کمک کننده است.

 وی یادآور شد: طی این چند سال بدون توجه به وظیفه ذاتی شرکت عمران کار را با جدیت پیش بردیم و سعی کردیم برخی از مسائل اساسی را حل نماییم و کیفیت زندگی مردم را ارتقاء بخشیم.

مقاتلی ضمن اشاره به آمادگی جهت افتتاح و بهره برداری از چهار پروژه تاثیرگذار بیمارستان، مدرسه و 2 فضای سبز (پارک) اظهار داشت: با افتتاح و بهره برداری از بیمارستان زیرساخت برای ایجاد زایشگاه فراهم و با پیگیری، مجوز لازم را دریافت کرد که نتیجه این اقدام هویت بخشیدن به شهروندان شهر جدید عالیشهر می باشد.

وی اضافه کرد: چند زیرساخت برای یک شهر بسیار با اهمیت و ضروری است که آرامستان از زیر ساخت های مهم و اساسی می باشد.

مقاتلی بیان کرد: طی هفته آینده فراخوان عمومی انتخاب پیمانکار احداث آرامستان برگزار خواهد شد و در کوتاهترین زمان ممکن بخشی از نیاز شهروندان عملیاتی می شود و نگرانی مردم در این خصوص مرتفع گردد.

 وی ادامه داد: از دیگر زیرساخت های ضروری، فاضلاب شهری است که تا سال گذشته به هر دلیلی به تعویق افتاده بود و در حال حاضر محل تصفیه خانه مشخص و زمین مورد نیاز اختصاص داده شده است که امید است با نهایی شدن مطالعات از سوی آب و فاضلاب استان ظرف چند ماه آینده عملیات اجرایی آغاز گردد.

مقاتلی افزود: از دیگر برنامه های در دست اجرا و عملیاتی شرکت عمران فضای سبز و سالن چند منظوره ورزشی است که در همین راستا پارک به متراژ 15 هزار متر مربع در فاز 3 طراحی و فاز اول آن را در سال جاری شروع خواهیم نمود و شرایط زندگی مطلوب را برای شهروندان فراهم نماییم.

رئیس شورای اسلامی عالیشهر ضمن قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در شهر جدید عالیشهر توسط شرکت عمران گفت: از برنامه ها و اهداف مهم شورای ششم تعامل و همراهی با شرکت عمران عالیشهر است.

صدرا.. اسدیان ادامه داد: در کنار هم، همراهی و همکاری یکدیگر یقیناً اقدامات اساسی ثمره مطلوبی دارد و رضایت بیشتری برای شهروندان به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: در جهت بهبود وضعیت شهر می توان از پتانسیل شرکت عمران استفاده نمود، که در بسیاری از شهرهای استان وجود ندارد و ما می توانیم از این توانمندی در جهت رضایت شهروندان استفاده نماییم.

اسدیان در ادامه افزود: هویت بخشی از موضوعات اساسی شهر است و افتخار ما زمانی رخ خواهد داد که هویت بخشی را در شهر عالیشهر به سرانجام رسانیم و راه اندازی زایشگاه به هویت بخشی فرزندانمان کمک می نماید.

وی اضافه کرد: آرامستان، فاضلاب شهری، حمل و نقل، ساختمان شهرداری، احداث و راه اندازی مکان مناسب آتش نشانی و استادیوم ورزشی از موضوعات اساسی و دغدغه های اصلی شهروندان است که امید است با تعامل سازنده به تمامی این مباحث در این دوره از شورا دست یابیم.

اسدیان حضور ماشین آلات سنگین و نبود پارکینگ عمومی را از مشکلات خواند و گفت: حضور ماشین آلات سنگین علی الرقم اینکه خرابی اموال عمومی را در پی خواهد داشت در بیشتر مواقع نارضایتی های شهروندان را به دنبال دارد که جانمایی فضای مناسب جهت برطرف نمودن این معضل را می طلبد.

سرپرست شهرداری عالیشهر ضمن تقدیر از خدمات و عملکرد شرکت عمران عالیشهر خدمات دهی به شهروندان را از دغدغه های اصلی شهرداری دانست و گفت: در جایگاه فعلی هدف ما خدمت رسانی به شهروندان است و تا زمانی که در این مسئولیت ارائه خدمت می نماییم از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

زهره نگهداری با بیان اینکه مردم عالیشهر شایسته بهترین هاهستند افزود: تعامل ، همکاری و هم سویی شورا، شهرداری و شرکت عمران عالیشهر زمینه های پیشرفت و توسعه عالیشهر را بیش از گذشته به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است در ادامه جلسه هر یک از اعضای حاضر به نقطه نظرات خود پرداخته و در پایان از بیمارستان شهر جدید عالیشهر که مراحل پایانی خود را سپری می کند بازدید شد.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21857
کد خبر
21857