نخستین یادواره سرداران و شهدای ناو تیپ 13 حضرت امیرالمومنین(ع) منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران و شهدای گمنام شهر جدید عالیشهر با حضور مشاورعالی نظامی رهبر معظم انقلاب سردارسرلشکر صفوی،مسئولین استانی، شهرستانی و شهر جدید عالیشهر در مجتمع فرهنگی آفتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی چهارشنبه شب در نخستین یادواره 556 شهید ناوتیپ 13 امیرالمومنین و شهدای گمنام عالیشهر بوشهر افزود: امروز به واسطه شهامت و شجاعت ملت ایران، رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب و قدرت نیروهای مسلح هیچ قدرتی از پس ایران برنمی آید.
وی بیان کرد: به حرمت خون هزاران شهید و ایثارجانبازان و آزادگان این سرزمین امروز به عنوان یک قدرت الهی تبدیل شده و عظمت، عزت و اقتدار ملت ایران از شهیدان و رهبری خردمندانه امام راحل و جانشین ایشان است.
وی ادامه داد: فریاد الله اکبر امروز جوانان مسلمان از فلسطین، عراق، سوریه، لبنان و یمن که تن به استکبار نمی دهند نشات گرفته از فریاد جوانان ایران است و ملت های منطقه از ملت ایران درس جهاد در راه خدا را یاد گرفتند.
مشاورعالی نظامی رهبر معظم انقلاب گفت: شهادت یک جریان زنده، پویا و توقف ناپذیر است و مختص بندگان خاص خداست و ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از 200 هزار شهید، 300 هزار جانباز و 40 هزار آزاده را در راه خدا، اسلام و قرآن هدیه کردند.
وی اضافه کرد: خون شهیدان ایران اسلامی مکتب و جبهه مقاومت را به وجود آورد و کشورهای درگیر تروریست منطقه با درس گرفتن از ایثار جوانان ایرانی و ایجاد نیروهای مردمی در کنار ارتش توانستند عراق و سوریه را آزاد کنند.
رحیم صفوی گفت: مهمترین پیام شهدا به ملت این است که مردم امیدوار و اطمینان داشته باشند که پیروزی از آن ماست.
وی افزود: همچنین مهمترین پیام شهیدان به مسئولان نیز این است که صادقانه، مجاهدانه و با روحیه انقلابی به دور از جناح بندی های سیاسی برای حل مشکلات مردم اقدام کنید و تنها حرف نزنید.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا و مجاهدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نه تنها جامعه را بیمه می کند بلکه انفاس قدسی آنها به روح انسان ها دمیده می شود.
سردار رمضان زیراهی افزود: ایران اسلامی تا ابد مدیون شهدا و جوانان شهادت طلبی است که دست از جان و تعلقات دنیوی خود کشیدند و برای حفظ میهن اسلامی در مقابل دشمن ایستاندند.
وی بیان کرد: برگزاری چنین آئین هایی توفیقی از طرف خدا و موهبتی الهی است که باید قدر آن را بدانیم.
شایان ذکر است در این مراسم از 556 شهید ناوتیپ 13 حضرت امیرالمومنین (ع) منطقه دوم نیروی دریایی و 5 شهید گمنام عالیشهر تجلیل شد..

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=19693
کد خبر
19693