نشست بررسی مسائل و مشکلات شهر جدید عالیشهر با حضور معاون امور عمرانی استانداری و  نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی  در استانداری بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، نشست مشترک ستوده معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری بوشهر همراه با جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، جمشیدی فرماندار شهرستان بوشهر، حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر، مقاتلی مدیرعامل شرکت عمران، قائدی شهردار، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسؤلین شهر جدید عالیشهر، شهرستان و استان بوشهر برگزار شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در این نشست به تشریح مشکلات شهر پرداخت و گزارشی از فعالیت های در دست اجرا ارائه نمود و گفت : طی این چند سال شرکت عمران شهر جدید عالیشهر بالاترین تخصیص اعتبار را در سطح شهرستان بوشهر داشته است، که این اهتمام ویژه مسئولان به شهر جدید عالیشهر در حد توان استان می رساند.

علی مقاتلی گفت: طی چهار سال گذشته حدود یک هزار میلیارد ریال در پروژه های زیربنایی و نهصد میلیارد ریال در پروژه های روبنایی در حوزه های مختلف آموزشی، درمانی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر عالیشهر سرمایه گذاری گردیده که برخی از آن ها به بهره برداری رسیده و یا در حال اجرا می باشد.

وی یکی از موضوعات مهم و مورد تاکید مردم و مسئولین شهر جدید عالیشهر را فاضلاب شهری دانست و گفت: این پروژه که از تاکیدات مهم مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور است، که به شکل جدی از طریق مجموعه در حال پیگیری و با تکمیل شدن مطالعات فاضلاب توسط آب و فاضلاب استان عملیات اجرایی را با همکاری دو مجموعه شروع خواهیم نمود.

وی اظهار داشت: اکنون یک مرکز درمانی با سه هزار و800  مترمربع که خیلی فراتر از نیاز شهر جدید عالیشهر است آغاز و امید است با حمایت مسئولان استان امسال تکمیل و بهره‏برداری شود.

وی ادامه داد: تاکنون حدود 52 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارت شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، 24 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و 20 میلیارد اعتبار نیز از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان در این پروژه درمانی هزینه شده است.

مقاتلی عنوان کرد: این مرکز برای تکمیل نیازمند 180 میلیارد ریال اعتبار است که دستور ابلاغ۵۰ میلیارد ریال اعتبار توسط معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شهرهای جدید صادر شده و منتظر تأمین سهم استان و وزارت بهداشت هستیم تا پروژه احداث مرکز درمانی عالی‌شهر سال جاری آماده بهره برداری گردد.

مقاتلی خاطر نشان کرد: برای تمامی کارها برنامه ریزی لازم صورت گرفته و سند 1414 شهر جدید عالیشهر در حال بررسی و نهایی شدن است و احداث فضای سبز، سالن ورزشی ویژه بانوان، مسجد و سرای محله از برنامه های آتی این شرکت است.

وی افزود: در بخش ورزشی عالیشهر یک سالن با استفاده چندمنظوره داشت که امسال برنامه احداث یک سالن 2 هزار نفره اختصاصی بانوان در برنامههای عملیاتی شرکت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید عالیشهر گفت: عالی‌شهر در بخش فضای سبز و پارک تا قبل از سال 95 نزدیک به ۵۵ هزار مترمربع پارک و فضای سبز داشت که انتظار است تا پایان سال 1400 این میزان به 2 برابر افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: اکنون نیز سه پارک جدید فراخوان انتخاب پیمانکار آن منتشر شده و احداث یک پارک 2.5 هکتاری نیز در دست احداث قرار گرفته که براساس برنامه بزودی عملیات اجرایی آن آغاز میشود.

مقاتلی ادامه داد: در حوزه فضای مذهبی نیز برنامه ریزی شده تا در فاز2 شهرجدید عالیهشر یک مسجد خوب طراحی و احداث شود.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی نیز 2 سرای محله در سطح شهرجدید عالیشهر پیش بینی شده است.

مقاتلی تصریح کرد: یکی از تکالیف مدیران دولت جذب سرمایه‌گذارانی در بخش‌های مختلف است که در حوزه درمانی یک سرمایهگذار در بخش درمان داریم که زمین موردنیاز وی تامین شده و در خصوص فضای آموزشی نیز 2 سرمایهگذار در عالی‌شهر فعالیت دارند که یکی از آنها کار هنرستان پسرانه را آغاز کرده است.

وی افزود: در بحث آرامستان با مطالعاتی که صورت گرفته انتظار می‏رود عملیات اجرایی آرمستان عالیشهر با همکاری شهرداری ظرف چند ماه آینده آغاز شود.

 شایان ذکر است در این نشست در خصوص مباحث اینترنت و تلفن ثابت، شبکه روشنایی معابر، مطالعات فاضلاب شهری، سرمایه گذاری بخش خصوصی در پارک جنگلی، سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی با بخش خصوصی، تامین آب شرب و استفاده از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی گفتگو و همفکری صورت گرفت.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=20893
کد خبر
20893