به مناسبت روز خبرنگار و هفته دولت، نشست خبری جمعی از اصحاب رسانه و همچنین فعالین اجتماعی با مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در سالن کنفراس مجتمع فرهنگی و هنری آفتاب شهر جدید عالیشهر روز پنجشنبه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، علی مقاتلی ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت هفته دولت و تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: طی چهار سال گذشته حدود یک هزار میلیارد ریال در پروژه های زیربنایی و نهصد میلیارد ریال در پروژه های روبنایی در حوزه های مختلف آموزشی، درمانی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر عملیاتی و احداث گردیده که برخی از آن ها به بهره برداری رسیده و یا در حال اجرا می باشد.

وی افزود: وظیفه ذاتی و اصلی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ایجاد زیرساخت ها و واگذاری اراضی با کاربری های مختلف به اشخاص حقیق، حقوقی و دستگاه های خدمت رسان است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در ادامه در خصوص اهم پروژه های عمـرانـی شرکت عمران گفت: با توجه به اینکه با کمبود منابع مالی و اعتبار مواجه بودیم اما نگذاشتیم پروژه ها تعطیل گردند و می توان به پروژه های احداث سه مدرسه 12 کلاسه، مرکزجامع بهداشتی و درمانی،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آماده سازی معابر، تولید مسکن در طرح اقدام ملی مسکن و زمین ورزشی چند منظوره اشاره کرد.

وی در خصوص عمده برنامه های سال جاری در شهر جدید عالیشهر گفت: امسال سه پروژه روبنایی شامل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان، هنرستان 12 کلاسه و زمین چمن ورزشی چند منظوره روباز به اتمام رسیده که در هفته دولت آماده بهره برداری می باشد.

مقاتلی در خصوص برنامه های زیرساختی خدمات افزود: در بخش تفریحی عملیات اجرایی 3  پارک طی سال جاری شروع خواهیم کرد که بخشی از آن امسال و بخشی دیگر در سال آینده مورد استفاده و بهره برداری قرار خواهد گرفت و طراحی یک پارک با مساحت دو هکتار در فاز 2 در برنامه داریم که شاخص فضای سبز را به حد نرم استان ارتقا و برای استفاده مردم فراهم خواهد نمود.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ابراز امیدواری کرد و گفت: فضای درمانی موجود امکان ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را نداشته و در همین راستا مرکز جامع بهداشتی و درمانی به مساحت حدود 3 هزار و هفتصد متر مربع و در زمینی به مساحت 8 هزار متر در در حال ساخت است که با توجه به شرایط فعلی موجود و وجود بیماری و با کمک هایی که از سوی استان، مجموعه وزارت بهداشت و درمان و شرکت عمران شهرهای جدید کشور صورت گرفته امیدوار هستیم در پایان سال جاری شاهد بهره برداری مرکز جامع بهداشتی و درمانی شهر جدید عالیشهر باشیم.

مقاتلی با اشاره به تولید مسکن و طرح اقدام ملی مسکن در عالیشهر افزود: در شهر جدید عالیشهر سهمیه 2250 واحد تولید مسکن در این طرح را داریم که 1500 واحد این سهمیه به مسکن یکم اختصاص پیدا کرده و نیاز انباشته مسکن شهروندان شهر بوشهر و شهر جدید عالیشهر را پوشش خواهد داد.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات اجرایی 400 واحد شروع شده است و برنامه ریزی های لازم برای احداث 1500 واحد مسکن یکم در صورت وجود متقاضی موثر صورت گرفته است.

مقاتلی در پایان افزود: تلاش ما این است که شرایط مطلوب را برای شهروندان عالیشهری به ارمغان بیاوریم و امیدواریم در طرح اقدام ملی مسکن متقاضیانی که ثبت نام نموده اند با تکمیل پرونده و آورده اولیه، زمینه لازم را برای وعده ای که ما برای تحویل نموده ایم فراهم نمایند.

گفتنی است در پایان نشست از اصحاب رسانه و فعالین اجتماعی با اهدا لوح یادبود تقدیر بعمل آمد.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=20855
کد خبر
20855