در پی انعقاد تفاهم نامه با هیأت سرمایه گذار کره ای صبح امروز نشست مشترکی بین مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و شرکای ایرانی هیأت کره ای جهت بررسی بیشتر قطار بین شهری بوشهر- عالیشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، مدیر عامل این شرکت گفت: ظرفیت جمعیت پذیری شهر جدید عالیشهر بین سال های 90 تا به امروز حدود دو برابر شده و این امر رشد یکباره جمعیت طی چند سال اخیر در شهر را به دنبال داشته است.
علی مقاتلی افزود: با توجه به اینکه طی سال های اخیر تاخیری در ایجاد فضاهای خدماتی به وجود آمده مشکلات بسیاری متوجه شهروندان گردیده و شرکت عمران در چهار کاربری عمومی (درمان، آموزش، فرهنگی و ورزشی) ورود نموده و در حال حاضر بیش از 60 میلیارد تومان پروژه در جهت توسعه شهر جدید عالیشهر در حال اجرا می باشد.
وی اظهار داشت: یکی از مباحث مهم و اساسی برای یک سکونتگاه حمل و نقل عمومی است و ما با احداث پروژه های در حال اجرا حداقل شرایط خدمات را فراهم می نماییم و سعی بر آن داریم با اعتماد سازی که صورت می گیرد سرمایه گذاران در بخش حمل و نقل نیز ورود نمایند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اضافه کرد: قطار شهری یکی از موضوعات تاثیرگذار در بحث توسعه شهر جدید عالیشهر می باشد و با آسان شدن حمل و نقل مردم افراد بسیاری به این شهر سفر خواهند کرد و این خود باعث رونق و توسعه شهر خواهد شد و از توجیهات اقتصادی اجرای این پروژه جمعیت ساکن شهر جدید عالیشهر و روستاهای همجوار بوده که بالغ بر 60 هزار نفر جمعیت دارد.
مقاتلی به دیگر فرصت های سرمایه گذاری در شهر جدید عالیشهر اشاره کرد و بیان داشت: یکی دیگر از نیازهای ضروری شهر جدید عالیشهر احداث تصفیه خانه فاضلاب و شبکه فاضلاب می باشد و از آن جایی که جمعیت شهر به حد قابل قبولی رسیده و مطالعات طرح فاضلاب توسط استان در حال پیگیری است، تصفیه خانه فاضلاب و شبکه فاضلاب می تواند یک فرصت سرمایه گذاری مناسب برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی باشد..

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=19739
کد خبر
19739