هفته فرهنگی عالیشهر به همت شرکت عمران شهر جدید عالیشهر با اجرای برنامه های شاد و متنوع متناسب با تمام سلایق و رده سنی در مجتمع فرهنگی هنری تازه تاسیس آفتاب با استقبال گسترده مردمی برگزارشد.
 • به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر: مجتمع فرهنگی هنری آفتاب عالیشهر همزمان با 4 طرح عمرانی هفتم اسفندماه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور، استاندار بوشهر، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و جمعی از مسئولین و شهروندان عالیشهر، طی آئینی افتتاح و به بهره برداری رسید و رسما از پوستر هفته فرهنگی عالیشهر نیز رونمایی شد.
 • بر اساس برنامه ریزی انجام شده هفته فرهنگی عالیشهر در راستای اجرای طرح نشاط اجتماعی در جامعه و ایجاد محیطی شاد و مفروح اجرا شده است.
 • این هفته فرهنگی شامل 40 برنامه به مناسبت چهلیمن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بوده است که با استقبال کم نظیر مردمی مواجه شده است.
 • اجرای بازی های بومی در مدارس دخترانه فدک، پسرانه شهید رنجبر، دخترانه بهار، پسرانه ادب، پسرانه ابن سینا و همچنین تئاتر خیابانی با عنوان عتیقه توسط گروه هنری خلیج فارس به کارگردانی محمد رنجبریان در گلزار شهدای گمنام و نمایش بازگشت توسط گروه هنری بکرک به کارگردانی محمد رحمانی برگزار شده است.
 • از دیگر برنامه های هفته فرهنگی عالیشهر برگزاری سمینارهای رایگان” بهترین بابا و مامان دنیا” ” مدیریت کسب و کار در خانواده ” توسط استاد مصطفی شهبازی ، سمینار “خانواده خوشبخت” و ” سلامت روان نوجوان شادکام” توسط استاد شاکری مطلق می باشد که با استقبال مردمی مواجه شده است.
 • برگزاری کارگاه های ” مبانی بازیگری” ” عکاسی با موبایل” و ” داستان نویسی” نیز از جمله برنامه هایی بود که قشرهای مختلف مردمی در آن حضور داشتند.
 • از دیگر برنامه های جالب این هفته برگزاری آئین شب شعر بود که همراه با اهداء جوایز و رونمایی از کتاب با حضور شاعران محلی و طنز پرداز استان و شهر عالیشهر در موضوعات” شاهنامه خوانی و نقالی، شعر آئینی و مولودی خوانی، تقطیع آسان، شعر آزاد، مسابقه مشاعره، شعر محلی و حافظ خوانی، شعر طنز و خیام خوانی با مشارکت انجمن ادبی فایز عالیشهر برگزار شد.
 • اکران فیلم های سینمایی از برنامه های پرمخاطب این هفته بود که با استقبال گسترده مردمی بخصوص نسل جوان مواجه شد به شکلی که در موقع پخش فیلم مجتمع فرهنگی هنری آفتاب مملو از جمعیت شده و می بایست مردم ایستاده نظاره گر فیلم باشند و یا پشت درهای بسته قرار می گرفتند، در این هفته فیلم های پینوکیو عاموسردار و رئیسعلی، تیک آف، بالابان، پاپ، توریست و تنهای تنهای تنها با حضور عوامل سازنده این فیلم ها اکران شد.
 • از برنامه های جانبی این هفته اجرای نمایشگاه عکس منظر شهری با استفاده از تصاویر برگزیده کشوری بود و همچنین ایجاد 10 غرفه صنایع دستی با موضوعات محصولات دریایی، صنایع چوبی، حصیر بافی، نمد بافی، تیکه بافی، گلیم و گبه و… بود که ضمن ادای احترام به هنرمندان عالیشهری و استان مردم با هنرمندان و آثار آنان آشنا شده و فضای بسیار زیبایی را در طول یک هفته در عالیشهر بوجود و مورد توجه و استقبال همشهریان نیز قرار گرفت.
 • اجرای گروه موسیقی در شب افتتاحیه هفته فرهنگی با اجرای گروه موسیقی محلی استاد وزان و مجری گری حسن غلامی و الله کرم شمسی از هنرمندان بنام استان و همچنین اجرای گروه محلی نی مه به خوانندگی امیر میرشکاری و مجری گری حسن غلامی با حضور جمعی از مسئولین از جمله مدیران شرکت عمران شهرهای جدید کشور، مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر عالیشهر، فرماندهان نیروی انتظامی و حوزه مقاومت بسیج عالیشهر و حضور گسترده مردمی قریب به هزار پانصد نفر در محوطه مجتمع فرهنگی هنری عالیشهر برگزار شد.
 • در شب اختتامیه این جشنواره از دست اندر کاران هفته فرهنگی عالیشهر از جمله شهردار، فرمانده کلانتری عالیشهر، مدیران مدارس ، رئیس انجمن سینمایی استان، گروه هنری خلیج فارس با سرپرستی محمد رنجبریان، گروه هنری بکرک با سرپرستی محمد رحمانی، مدیر انجمن ادبی فایز عالیشهر، مسلم عادل پور، سیده سعیده میر بهرسی، مهدی معتمدی مجری برنامه های هفته فرهنگی تجلیل به عمل آمد.
 • علی مقاتلی در جشن اختتامیه این هفته فرهنگی ضمن تشکر از عوامل اجرایی هفته فرهنگی عالیشهر و همچنین همراهی بسیار خوب مردم، عنوان کرد: با افتتاح پروژه های عمرانی و علی الخصوص مجتمع فرهنگی هنری آفتاب عالیشهر امیدواریم توانسته باشیم برای جامعه هنری قدمی برداشته و هنرمندان نیز بتوانند از این فضای بوجود آمده استفاده مطلوبی ببرند.
 • مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر ضمن عذرخواهی از مردم بدلیل کنسل شدن اجرای گروه موسیقی بدلیل شرایط بد آب و هوایی در روزهای قبل، اظهار داشت: سال آینده پروژه هایی در حوزه درمان و فرهنگی همچون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در دستور کار داریم که امیدواریم برای مردم این شهر مفید باشد.
 • وی با اشاره به اجرای برنامه های متعدد در هفته فرهنگی عالیشهر عنوان کرد: در برگزاری این برنامه ها که برای اولین بار در سطح عالیشهر با عنوان هفته فرهنگی اجرا شده است زحمات زیادی کشیده شده است که لازم است از اداره کل ارشاد اسلامی استان، فرمانداری و شورای تامین بابت صدور مجوزات لازم، شهرداری و شورا و کلیه کسانی که با ما همکاری داشته اند صمیمانه تشکر و قدر دانی نمایم.
 • فاطمه بحریاری نیز در حاشیه جشن اختتامیه هفته فرهنگی عالیشهر در جمع خبرنگاران گفت: هفته فرهنگی عالیشهر با اجرای ۴۰ برنامه به مناسبت چهلمین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برنامه ریزی و اجرا شده که برای اولین بار در سطح استان و عالیشهر در قالب طرح نشاط اجتماعی برگزار شده است.
 • مشاور فرهنگی اجتماعی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر افزود: با توجه به کارشناسی انجام شده ، برنامه ها طوری طرح ریزی شده بود که اقشار مختلف در رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن مشارکت داشته باشند که الحمدالله با استقبال گسترده مردمی مواجه شد.
 • وی به تشریح برنامه های صورت گرفته پرداخت و اظهار داشت: هفته فرهنگی عالیشهر شامل بازی های بومی محلی در مدارس، اجرای تئاتر خیابانی در بوستانها، شب شعر و مسابقه مشاعره، کارگاه آموزشی، سمینار، اکران فیلم های سینمایی، برگزاری جشن، نمایشگاه عکس و اجرای ۱۰ غرفه صنایع دستی، همزمان با افتتاح پروژه مجتمع فرهنگی هنری آفتاب این شهر برگزار شده است.
 • بحریاری با بیان اینکه بودجه هزینه شده در این برنامه ها از شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور اختصاص یافته است، عنوان کرد: شهر جدید عالیشهر بعد از شهر جدید صدرا شیراز دومین شهر در سطح کشور می باشد که اقدام به برگزاری هفته فرهنگی نموده است که با اقدامات خوب فرهنگی صورت گرفته قطعا باعث الگوبرداری سایر شهرهای جدید کشور خواهد شد.
 • بحریاری با اشاره به اینکه بدلیل استقبال گسترده و درخواست های مردمی، علاقمندیم این هفته فرهنگی را همه ساله اجرا نمائیم، خاطر نشان کرد: طی دو سال اخیر شرکت عمران شهر جدید عالیشهر حدود ۲۰۰ برنامه فرهنگی در شهر عالیشهر اجرا نموده است که برخی از این طرح ها برای اولین بار در سطح کشور اجرا شده است که مورد استقبال مردمی قرار گرفته است.
لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=19703
کد خبر
19703