مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر و مجری شهر جدید نایبند گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه استادیوم ورزشی شهر جدید نایبند در شهرستان عسلویه اکنون به ۸۵ درصد رسیده که زمین چمن آن در مهرماه و کل پروژه نیز در آذر  ماه سال جاری به افتتاح و بهره‏‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، علی مقاتلی روز یکشنبه در  تشریح این خبر اظهار داشت: متراژ این پروژه ۲۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با ظرفیت ۶۰۰ نفر تماشاگر است که امکانات استادیوم نیز شامل رختکن، دفتر اداری، حمام و سرویس بهداشتی است.

وی بیان کرد: قرارداد پروژه فوق در پایان سال ۹۷ برای مدت ۱۸ ماه منعقد شد که محل تامین اعتبار آن نیز از محل منابع استانی و منابع داخلی شرکت بود.

مقاتلی اظهار داشت: بروز بعضی از مشکلات مانند تاخیر در تامین منابع مالی بویژه منابع استانی، تاخیر در تامین برق مورد نیاز پروژه، توقف فعالیت شماری از کارخانجات متاثر از شیوع پاندومی ویروس کرونا و قطعی برق و بخصوص کارخانه تولید چمن مصنوعی و از سوی دیگر محدودیت های رفت و آمد و از همه مهم‌تر تورم بسیار شدید و افزایش ناگهانی و بی رویه قیمت‌ها منجر به تاخیر در اجرا پروژه شد.

وی افزود: با این حال شرکت عمران شهر جدید عالیشهر تمام تلاش خود را جهت تکمیل پروژه بکار گرفته به نحوی که در طی ماه آینده عملیات نصب چمن آغاز و با تکمیل شبکه برق شرایط برای تحویل و بهره‌مندی جوانان منطقه فراهم می‌شود.

مقاتلی اظهار داشت: برای این پروژه تاکنون ۷۲ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۲۸ میلیارد ریال اعتبار است.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21834
کد خبر
21834