صبح امروز رحمانی عضو هیات مدیره و هاشمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری، برنامه ریزی و بودجه شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از پروژه های عمرانی شهر جدید عالیشهر دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید عالیشهر، یدالله رحمانی روز پنجشنبه در بازدید از پروژه‌های شهر جدید عالیشهر افزود: بخشی از اجرا کار در قالب نام‌نویسی متقاضیان است که به صورت سراسری در سامانه اقدام به ثبت نام کردند.

وی بیان کرد: پس از احراز هویت و تایید متقاضی ‌آورده ۴۰۰ میلیون ریالی آنها دریافت و کار وارد فاز عملیاتی می‌شود.

رحمانی ادامه داد: یک میلیارد ریال اعتبار پروژه نیز با پرداخت تسهیلات تامین و مابقی نیز توسط متقاضی تامین می‌شود.

وی افزود: بخشی از کار نیز به صورت مشارکتی و توسط سرمایه‌گذاران صورت می‌گیرد که تامین زمین آن توسط شرکت عمران شهرهای جدید صورت می‌گیرد و بخشی از آن نیز در قالب تفاهنمامه‌های وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه‌ها مانند دفاع، آموزش و پرورش، تعاون اجرایی می‌شود.

رحمانی اضافه کرد: علاوه بر ۱۱۹ هزار واحد عملیاتی شده بزودی برنامه‌ریزی لازم صورت می‌گیرد تا سایر واحدها تا سقف ۲۰۰ واحد نیز وارد فاز عملیاتی شود.

وی گفت: بخشی از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن امسال به نتیجه ‌می‌رسد و پیش بینی شده طرح اقدام ملی مسکن تا پایان کار دولت به نتیجه قابل قبولی برسد.

رحمانی در ارتباط مرکز  خدمات جامع سلامت اظهار داشت: این مرکز با تلاش‌های صورت گرفته اکنون ۷۰ درصد پیشرفت دارد و پیش بینی شده عملیات ساختمانی آن تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: مرکز خدمات جامعه سلامت عالیشهر در سه هزار و ۸۰۰ مترمربع زیربنا احداث شده که برآورد اعتباری آن نیز ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

رحمانی گفت: اعتبارات اجرا پروژه از سوی شرکت عمران شهرهای جدید، وزارت بهداشت و درمان تامین می‌شود که سهم شرکت عمران شهرهای جدید به طور کامل جذب و به پروژه تزریق شده است.

وی ادامه داد: امید است با کمک مسئولان استان و وزارت بهداشت و درمان تا پایان سال عملیات ساختمانی اتمام و در ادامه تجهیز آن اجرایی شود.

رحمانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: فلسفه شکل‌گیری شهرهای جدید ساماندهی جمعیت سرریز کلان‌شهرها است که شرکت عمران شهرهای جدید این سیاست را به طور جد دنبال می‌کند.

وی یادآور شد: یکی از برنامه‌هایی مدنظر برای شهرهای جدید این است تا در کنار ساماندهی اسکان جمعیت و مسائل شهرسازی خدمات موردنیاز مردم نیز فراهم شود.

رحمانی اضافه کرد: قانون‌گذار این تکلیف را برعهده دستگاه‌های اجرایی گذاشته ولی با توجه به محدودیت منابع دستگاه‌های اجرایی سعی شده تا خدمات موردنیاز شهرهای جدید از جمله خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی و ورزشی نیز تامین شود.

وی عنوان کرد: حتی مسائل ساخت و ساز  کلانتری‌های به عنوان تامین کننده امنیت شهرهای جدید توسط شرکت عمران شهرهای جدید اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر نیز گفت: در حال حاضر پروژه های مهمی در شهر جدید عالیشهر در حال اجراست که با بهره برداری از آنها گام مهمی در مسیر پیشرفت برخواهد داشت که امیدواریم هرچه سریعتر با همت و تلاش هرچه بیشتر شاهد اتمام و افتتاح پروژه ها باشیم.

علی مقاتلی افزود: سهم شهر جدید عالیشهر از طرح اقدام ملی مسکن ۲هزار و دویست واحد است که تاکنون ۱۸۰ واحد آن عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود متقاضیان با پرداخت به موقع سهم خود روند اجرا شتابان واحدهای طرح اقدام ملی در عالیشهر را فراهم کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز جامع بهداشتی و درمانی ، مجتمع فرهنگی و هنری آفتاب، پروژه های طرح اقدام ملی مسکن، مدرسه‌های در حال احداث از جمله مکان‌هایی بود که مورد بازدید عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور قرار گرفت.

 

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21091
کد خبر
21091