معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به برنامه ویژه احداث سرای محلات گفت: ایجاد زیرساخت‌های اجتماعی در راستای اجتماع‌سازی در شهرهای جدید از اولویت‌های شهرهای جدید است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، حبیب الله طاهرخانی پنجشنبه شب در اختتامیه جشنواره فیلم و عکس شهرهای جدید در شهر جدید عالیشهر بوشهر اظهار داشت: اجتماعی سازی در شهرهای جدید فرصتی فراهم می‌کند تا شهروندان آنها با یکدیگر وارد تعامل بیشتری شده که این تعامل در نهایت منجر به علاقه‌مندی به محل مورد سکونت آنها می‌شود.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های اجتماعی شرط لازم برای توسعه اجتماعی و فرهنگی شهرهای جدید است و باید اهتمام جدی در همه شهرهای جدید برای5 ساخت زیرساخت‌های مورد نیاز وجود داشته باشد.

 طاهرخانی ادامه داد: ویروس کرونا به‌ عنوان یک ویروس فراگیر همه ما را از هم دور کرده و این مانعی برای اجتماع‌سازی است و  این امر برای شهرها به خصوص شهرهای جدید تبعاتی به دنبال دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اجتماع‌سازی سیطره فضای مجازی بر حقیقی از دیگر مواردی است که چون رفتارها در این فضا واقعی نیست همین امر کارها را سخت کرده است در این شرایط لازم است که با برنامه‌های مناسب و جذاب افراد را وارد فضای حقیقی کرد.

وی عنوان کرد: به دلیل برخی موارد، مشکلات مرتبط با اجتماع‌سازی در دنیا نیز رواج دارد که این رویه فرایند اجتماعی شدن جامعه و بویژه  کودکان را با سختی همراه می‌کند در چنین شرایطی می‌طلبد برای اجتماع سازی افراد و خارج کردن آنها از سکونتگاه‌های خارجی برنامه و رویدادهای خوبی تعریف کرد.

طاهرخانی افزود: برای تحقق این مهم کار دشواری پیش رو است چون هویت و اجتماع‌سازی به طور سریع شکل نمی‌گیرد.

وی اظهار کرد: شکل‌گیری هویت و اجتماعی شدن نیازمند احداث یک سری فضای آموزشی و مذهبی است که باید به صورت ویژه دنبال شود.

وی یادآور شد: احداث مرکز محلات به عنوان شکل دهنده ارتباطات اجتماعی برای شهروندان شهرهای جدید علاقه‌مندی ایجاد و این فرایند در نهایت وابستگی به شهر را دنبال خواهد داشت.

طاهرخانی تاکید کرد: برای کارهای اجتماعی و فرهنگی باید این فعالیت‌ها را به صورت مردمی دنبال و باید با ساختار و سازماندهی مناسب این کار را به گروه‌های مردمی واگذار کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر نیز گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی یکی از کارکردهای بسیار مهم برای پیشبرد اهداف اجتماعی سازی در شهرهای جدید است.

علی مقاتلی افزود: در این زمینه یکی از راهکارهای مهم نیز توسعه زیرساخت‌ها ایت که این مهم در عالی‌شهر بخوبی محقق شده است.

وی در ارتباط با احداث مرکز درمانی خدمات جامع سلامت در عالیشهر نیز گفت: ابنیه این مرکز  ظرف یکی دو ماه آینده تکمیل می‌شود و در بحث تجهیزات و نیروی انسانی نیز با توجه به دیداری که استاندار با وزیر بهداشت داشتند این موضوع در نیمه نخست سال آینده محقق می‌شود.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21231
کد خبر
21231