مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور گفت: در طول یکسال گذشته ۲۰۰ مدرسه در شهرهای جدید کشور به بهره‌برداری رسیده که شماری از آنها نیز در شهر عالیشهر احداث شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، حبیب‌الله طاهرخانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران  در شهر جدید عالیشهر افزود: با احداث این شمار مدرسه کمبود فضای آموزشی شهرهای جدید کشور به سرعت برطرف شد.

وی بیان کرد: برای پیشبرد سیاست شهرهای جدید منابع اعتباری متنوع و متعدد است که بخشی از آن بودجه عمومی دولتی مختص طرح‌های اساسی مانند طرح‌های ریلی است.

طاهرخانی ادامه داد: در یک سال گذشته با تخصیص مناسبی که صورت گرفت پنج هزار میلیارد اعتبار دولتی برای توسعه حمل و نقل ریلی شهرهای جدید کشور هزینه شد.

طاهرخانی ادامه داد: از محل بودجه منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید کشور نیز در سال گذشته مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه‌های خدمات عمومی شهرهای جدید به ۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

وی یادآور  شد: براساس برآورد صورت گرفته پیش بینی شده امسال نیز مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه خدمات عمومی شهرهای جدید به ۴۰ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

طاهرخانی اظهار کرد: در حوزه درمان نیز در سال آینده همچنین بیمارستان‌های متعددی در شهرهای جدید کشور اجرایی و یا افتتاح خواهد شد.

وی گفت: خرداد سال آینده درمانگاه جامع خدمات سلامت شهر جدید عالیشهر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که تاثیر زیادی در ارتقا کیفیت خدمات درمانی و زندگی ایفا خواهد کرد.

طاهرخانی ادامه داد: اصلی‌ترین اولویت در حوزه شهرهای جدید کشور توسعه حمل و نقل ریلی بین شهرهای جدید و شهرهای مادر است.

در این راستا سال گذشته در ادامه خط پنج متروی تهران، خط مترو هشتگردتهران به بهره‌برداری رسید و انتظار می‌رود برای سال جاری نیز خط مترو بهارستاناصفهان به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار کرد: بخشی از پروژه های شهرهای جدید از طریق مشارکت بخش‌های خصوصی و راه‌آهن احداث می‌شود که در این راستا مطالعات خط ریلی عالیشهر_بوشهر نیز نهایی شده است.

وی افزود: امید است با یک چارچوب تفاهم مشخص عملیات اجرایی خط ریلی مسیر عالیشهر-بوشهر نیز اجرایی شود.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21206
کد خبر
21206