عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور گفت: با هدف سرعت بخشی در روند اجرا پروژه مرکز خدمات جامع سلامت شهر جدید عالشهر ۲۰میلیارد ریال اعتبار مازاد بر ۷۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته طی سال جاری به این پروژه تزریق می‏‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، یدالله رحمانی روز پنجشنبه در نشست بررسی وضعیت پروژه‏‌های عمرانی شهر جدید عالیشهر افزود: در شهرهای جدید کشور هنوز جای برای کارهای زیادی وجود دارد و برای نمونه در عالیشهر با وجود احداث چند مدرسه همچنان سرانه فضای آموزش این شهر پایین تر از متوسط استانی است که باید پروژه‌های بیشتری در این بخش اجرایی شود.

وی بیان کرد: دراجرا پروژه‏‌های آموزشی، درمانی و فرهنگی و سایر شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید حمایت قاطع دارد و در اجرا پروژه‎ها جایی برای نگرانی وجود ندارد.

رحمانی ادامه داد: چنانچه در شهرهای جدید درآمدزایی به خوبی محقق شود این مهم به نقش آفرینی بیشتر شرکت‎های عمران شهرهای جدید و افزایش رضایتمندی مردم منجر خواهد شد.

وی یادآور شد: عملکرد سال ۹۱، شهرهای جدید برای درآمدزایی ۹۸۰ میلیارد ریال بود که این روند اکنون به ۴۰ برابر شده و ظرفیتی برای اجرا پروژههای مختلف در سطح شهرهای جدید است.

رحمانی گفت: با این وجود برخی از شهرهای جدید مانند عالیشهر و بینالود از محدود شهرهای جدیدی هستند که توانستند از اعتبار استانی خوبی برای احداث پروژه های حوزه های مختلف دریافت کنند که این نوع رویکرد آنها برای سرعت بخشی به اجرا پروژه‎ها قابل قدردانی است.

وی تاکید کرد: رضایتمندی‌مندی ارباب رجوع از خدمات شهرهای جدید باید افزایش یابد که در این زمینه باید تیمی برای ارتباط با مردم و نظرسنجی از آنها تعریف شود.

رحمانی گفت: مسائل و مشکلات مردم پس از دریافت و کارشناسی باید تبدیل به برنامه شود و از آنها برای پیشبرد بهتر فعالیت‎ها در شهرهای جدید استفاده کرد.

وی اظهار کرد: در شهرهای جدید طرح اقدام ملی مسکن به عنوان یکی از اولویت‏های ویژه دولت باید به هر طریقی که شده با بهره‌‏گیری از تمام ظرفیت‎ها به نتیجه ممکن برسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر نیز گفت: امسال بزودی یکی از مدارس در حال احداث عالیشهر آماده افتتاح می‌‏شود که با افتتاح آن سرانه آموزشی شهر عالیشهر از ۴.۵ مترمربع به ۶متر افزایش می‏یابد.

علی مقاتلی افزود: برای احداث مرکز خدمات جامع سلامت نیز تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل منابع شرکت عمران، حوزه بهداشت و درمان و اعتبارات استانی تامین شده است.

وی ادامه داد: انتظار می‎‌رود با تحقق کامل اعتبارات استانی و اعتبارات تکلیفی حوزه بهداشت و درمان عملیات ساختمانی، سیستم‌های تهویه، خنک کننده، هواساز و تامین برق مرکز خدمات جامع سلامت تا پایان سال آماده افتتاح شود.

مقاتلی ادامه داد: حداقل  ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا پروژه یاد شده امسال به بهره‎‏برداری برسد و پس از تجهیز کامل خدمات درمانی آن به شهروندان عرضه شود.

لینک کوتاه نوشته
https://aalishahr.ntdc.ir/?p=21113
کد خبر
21113